באירן מכחישים: מקדונלדס לא תשוב

גם ברשת המזון המהיר וגם ברפובליקה האסלאמית מכחישים את הדיווחים על כוונת הרשת להפעיל סניפים במדינה בעקבות חתימת ההסכם עם המעצמות. וגם: בשורה לתושבי בריטניה שחלמו על נסיעה רומנטית לטהרן

כן להסרת הסנקציות, לא להגדלת הצ'יפס והשתייה: באירן הכחישו היום (שבת) את הדיווחים לפיהם רשת המזון המהיר הגדולה בעולם, מקדונלדס, מבקשת לקבל רישיון לפתוח סניפים ברפובליקה האסלאמית - כשבוע לאחר הסכם הגרעין שיסיר את העיצומים על כלכלת טהרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שר התעשייה האירני מויטאבה קוסרוטאי הודיע כי לא נתן כל אישור לרשת לפעול במדינה, וכי כל מסעדה או רשת בינלאומית שתרצה לפעול באירן תצטרך להגיש בקשה לרישיון. "לא הוגשה כל בקשה ממקדונלדס ולא הועינק כל אישור מצד הרשויות", אמר השר.

לאחר חתימת ההסכם ההיסטורי בין אירן למעצמות בנושא הגרעין, דווח במספר כלי תקשורת כי הרשת המצליחה מבקשת להתרחב גם לגבולות הרפובליקה האסלאמית.

התיירים הבריטים יכולים להיות רגועים

עוד לפני המהפכה האסלאמית באירן בשנת 1979, סניפים של הרשת פעלו במדינה, וכעת גם במקדונלדס מכחישים את הדיווחים ואומרים כי אין להם כוונה לשוב בשלב זה.

במקביל, תושבי בריטניה שחלמו לבקר בטהרן קיבלו בשורה טובה: משרד החוץ הודיע היום על הקלת אזהרת המסע לטהרן וטענו כי האיום לתיירים בריטים במדינה פחת - בעיקר בזכות פעולתו של הנשיא האירני רוחאני להפחתת העוינות. השגרירות הבריטית בטהרן לא תיפתח מחדש, והשגרירויות האירופיות האחרות יסייעו לבריטים המסיירים באזור במידת הצורך.

השבוע חגגו בטהרן את תחילת זרימת הכסף האירופי: סגן שר הכלכלה הודיע כי חברות אירופיות התחייבו להשקיע בכלכלה האירנית בסכום של כשני מיליארד דולרים. "אנחנו עדים לחזרת המשקיעים האירופיים, חלק מהמגעים כבר הבשילו", טען סגן השר במהלך מסיבת עיתונאים לקידום הסחר עם האיחוד האירופי.

אלעד שמחיוף השתתף בהכנת הידיעה.