"האקרים עלולים להשתלט על כלי רכב של פיאט קרייזלר"

לאחר שיצרנית הרכב קראה להחזיר לתיקון כ-1.4 מיליון כלי רכב מכל הדגמים בשל חשש לפרצת אבטחה, הודיעו במנהל האמריקני לבטיחות בדרכים כי יפתחו בחקירה רשמית. "ליצרניות הרכב יש אחריות קריטית להבטיח לציבור האמריקני שרכביהם בטוחים", טענו במנהל הלאומי לבטיחות בדרכים

חקירה רשמית נפתחה (רויטרס)

הרשויות בארצות הברית הביעו היום (שבת) חשש, לאחר שחברת פיאט-קרייזלר קראה אמש ל-1.4 מיליון לקוחות להשיב את רכביהן לתיקון (ריקול) מחשש לפרצת אבטחה שמאפשרת להאקרים להשתלט על כלי הרכב מרחוק. המנהל האמריקני הלאומי לבטיחות בדרכים (NHTSA) הודיע על פתיחת חקירה רשמית בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההודעה הדרמטית של חברת פיאט-קרייזלר מגיעה ימים ספורים אחרי ששני מומחי אבטחת מידע הצליחו להשתלט מרחוק על מערכת הבידוק של ג'יפ מדגם צ'רוקי של החברה. השניים הצליחו להשיג שליטה בהגה, בבלמים ובמנוע דרך מערכת הבידוק - ועוררו חשש רב.

מארק רוזקינד, ראש המנהל לבטיחות בדרכים, אמר כי מומחי הסייבר של המנהל יבחנו לעומק את צעדיה של חברת פיאט-קרייזלר ויאפשרו לממשל "להמשיך ולהעריך" את תגובת החברה למשבר. "ליצרניות הרכב יש אחריות קריטית להבטיח לציבור האמריקני שרכביהם בטוחים מאיומים מסוג זה ושאם התגלו חולשות - הן יטופלו במהירות", אמר.

דובר החברה הדגיש כי פיאט קרייזלר משתפת פעולה באופן מלא עם החקירה המתנהלת וכי כל כלי הרכב שלה עומדים בדרישות הבטיחות הפדרליות. כלי הרכב שנקראו לתיקון היו אלה המצוידים במכשירי רדיו בעלי מסך מגע, ממספר רב של דגמים. הלקוחות יקבלו מכשיר USB שיתקין עדכון לתכנת ההפעלה של המכשיר.