חשש: כיתה שלמה נספתה בהתרסקות

מימדי אסון התעופה הולכים ומתבררים: בעיירה הלטרן חוששים ש-16 תלמידים ושני מורים היו על המטוס שהתרסק בדרום האלפים הצרפתיים. "אין לנו שום אישור רשמי עדיין", הובהר מדוברות העיירה, "אבל קיים חשש כבד". הקנצלרית מרקל בדרכה לזירה

אבל כבד ברחבי אירופה (רויטרס)

שעות לאחר אסון התעופה באלפים הצרפתיים - ממדי הטרגדיה מתגלים: בגרמניה מדווחים על חשש כבד לחייהם של 16 תלמידים ושני מורים מבית ספר בעיר הלטרן, שככל הנראה היו על סיפון המטוס שהתרסק בשעות הבוקר המוקדמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, תלמידי הכיתה היו בדרכם חזרה לגרמניה מטיול שנתי בברצלונה, אך מאז שהתרסק המטוס ניתק עמם הקשר. "אין לנו עדיין אישור רשמי לכך, אבל קיים חשש כבד לחייהם של תלמיד בית הספר", אמרו גורמים רשמיים בעיר הקטנה השוכנת בצפון מערב גרמניה.

בעקבות הטרגדיה, הודיעה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי תגיע מחר לאתר ההתרסקות בצרפת. במסיבת עיתונאים שערכה בארצה היא דירה על האבל הכבד שנפל על גרמניה, צרפת וספרד - שהפכו כולן לשותפות לאסון. "אגיע לשם בעצמי על מנת לסייע ולדבר עם גורמי החילוץ", הצהירה מרקל.

 

נזקי האסון הולכים ומתבררים (רויטרס)

אין ניצולים: 150 בני אדם נהרגו בהתרסקות

מטוס הנוסעים מסוג AirBus 320 של "ג'רמן ווינגס", חברת בת של לופטהאנזה הגרמנית, התרסק היום סמוך לשעה 12:00 (שעון ישראל) ליד העיירה דינייה-לה-באן שבדרום האלפים הצרפתיים. שר התחבורה הצרפתי אישר כי אין ניצולים באירוע הקשה. על פי נתוני מעקב הטיסה, נראה כי המטוס הגיע לגובה שיוט של 38 אלף רגל ומשעה 11:31 החל לאבד גובה באופן משמעותי תוך דקות ספורות ל-24,100 רגל - עד שנעלם מהמכ"ם. יחד עם זאת, ב-11:47 שידר הטייס אות מצוקה שבו קרא: "מצב חירום, מצב חירום".

"יום שחור". זירת התרסקות המטוס (רויטרס)

טיסה 4U9525 המריאה ב-10:00 מברצלונה לכיוון דיסלדורף שבגרמניה כשעל סיפון המטוס 144 נוסעים ו-6 אנשי צוות, 45 מהם אזרחי ספרד והשאר אזרחי גרמניה וטורקיה. על פי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית נמצאו שברים של המטוס במקום ההתרסקות. שר הפנים הצרפתי ברנרד קזנוב, שהגיע לזירה, אמר לרשת BFMTV כי "הרשויות נערכות למבצע חילוץ ארוך ומורכב".

לופטהאנזה מסרה בתגובה ראשונית לאירוע כי "זהו יום שחור לחברה. אנו עדיין לא יודעים מה קרה לטיסה". נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר זמן קצר לאחר האירוע כי "ככל הנראה אין ניצולים בהתרסקות. זו טרגדיה". קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שוחחה עם הולנד והביעה זעזוע מהאסון.

זירת ההתרסקות, היום (רויטרס)

ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס אמר זמן קצר לאחר האירוע: "בהתחשב בנסיבות, אנו חוששים כי כל הנוסעים ואנשי הצוות נספו". "ג'רמן ווינגס" פרסמה הודעה בחשבון הטוויטר שלה בזו הלשון: "ברגע שיהיה בידינו מידע מאומת - ניידע את כלי התקשורת באופן מיידי". זמן קצר לאחר האירוע קרס אתר האינטרנט של החברה.