המטוס שהתרסק: "אמין ובטיחותי"

התרסקות מטוס איירבאס 320 הגרמני הפתיעה את מומחי התעופה שהגדירו אותו כ"אמין ומאוד פופולארי בחברות הלואו קוסט". למרות התחושה כי מספר תאונות התעופה בעלייה, מומחים מסבירים כי ביחס לשעות טיסה - יש ירידה, וקוראים לנוסעים שלא למהר לבטל טיסות

רקורד בטיחותי טוב

התרסקות מטוס האיירבס 320 של "ג'רמן ווינגס" מפתיעה את מומחי התעופה. מדובר בחברת תעופה מקצועית ובדגם של מטוס שנחשב לאמין מאוד. הם גם מנסים להרגיע - למרות איך שזה אולי נראה, אין עלייה במספר תאונות התעופה בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האיירבאס 320 נחשב מאוד אמין ומאוד פופולארי בחברות הלואו קוסט", אומר אסף אגמון, ראש מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל וטייס ותיק. "ג'רמן ווינגס היא חברה מאוד רצינית, חברת בת של לופטהנזה, שהטייסים שלה מקבלים את ההדרכות מלופטהנזה. מדובר בטייסים מאוד טובים".

אגמון טוען כי לופטהנזה היא מהחברות המובילות בעולם מבחינת בטיחות טיסה - גם ברמת התחזוקה וגם ברמת אימון הטייסים. "לגבי דגם המטוס, אני לא זוכר משהו ברקורד הבטיחותי שלו שבעייתי", אומר אגמון. "הרקורד הבטיחותי שלו טוב מאוד".

"ירידה בתאונות התעופה"

את העלייה המורגשת במספר התאונות האוויריות מסביר אגמון בעלייה המתמדת בכמות הטיסות בעולם. "רמת הבטיחות בעלייה", מרגיע אגמון. "אם אתה בודק תאונות יחסית לשעות טיסה - יש ירידה".

גם עו"ד גל פלג, חוקר תאונות מטוסים ומומחה לבטיחות, מנסה להרגיע. "זו החברה הכי טובה, למרות שזו חברת לואו-קוסט", אמר לחדשות 2 Online. "ההיסטוריה הבטיחותית של המטוס והחברה היא מהטובות שיש בעולם".

פלג קורא שלא למהר לבטל טיסות בגלל התאונה. "שיעור התאונות יחסית לכמות הנוסעים רק הולך ויורד", הוא אומר. ‎