פרסום ראשון: האו"ם לא אוסר על אירן לפתח טילים בליסטיים

מניתוח ההחלטה והנספחים של החלטת מועצת הביטחון של האו"ם עולה כי היא אינה מונעת במפורש מאירן לפתח טילים בליסטיים. "האיסור של מועצת הביטחון נוגע רק לטילים בעלי ראשי נפץ גרעיניים", אמר גם שר החוץ האירני לחברי הפרלמנט שלו. בינתיים, בוושינגטון, דווקא סנאטור דמוקרטי הביך את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי

פרסום ראשון: החלטת מועצת הביטחון אינה אוסרת במפורש על אירן לפתח טילים בליסטיים - כך עולה מניתוח ההחלטה והנספחים שלה. הוכחה לניתוח הזה נמצאת בדבריו של שר החוץ של אירן זריף בפני הקיצונים בפרלמנט האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ההחלטה נוגעת רק לטילים בעלי ראשי נפץ גרעיניים", הסביר זריף בפרלמנט האירני. "אבל אנחנו לא מפתחים ראשי נפץ גרעיניים, כלומר אנחנו יכולים לפתח את הטילים הבליסטיים גם בשנים הקרובות".

כל זה קורה כאשר שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור עומד לבדו ומצביע על הכשלים והבעיות של הסכם הגרעין עם אירן - מול כל המעצמות.

הובך ע"י סנאטור דמוקרטי. קרי (רויטרס)

בינתיים, בוושינגטון, מבוכה למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. דווקא סנאטור דמוקרטי, רוברט מננדז, שאל במהלך השימוע בסנאט אם "על פי הסכם הגרעין, האירנים יהיו רשאים ליטול בעצמם את הדגימות? כי אמינות הדגימות תהיה חסרת משמעות אם כבר בהתחלה הדגימות שנמסרות נבחרות ונלקחות בידי ה'עבריין'".

קרי סירב להשיב לסנאטור מננדז על שאלתו, והגיב בקצרה: "כפי שאתה יודע, סנאטור, זה מרכיב חסוי בהסכם והדיונים עליו צריכים להתקיים בישיבה מסויגת".