מרהיב: גוגל כבשה את מונגוליה

בסתיו האחרון החלו אנשי גוגל Street View לתעד את הדרכים ברחבי המדינה. מאז הם צילמו יותר מ-5,000 קילומטרים של נופים מרתקים, בערבות, במדבריות ובנהרות קפואים. כך זה נראה

אחרי חודשים ארוכים של מסעות בדרכים עקלקלות ומשובשות ברחבי מונגוליה, אנשי חברת גוגל חושפים כעת תמונות מרהיבות מהמיזם השאפתני לתיעוד הנופים עוצרי הנשימה של המדינה האסייתית, כחלק מיישום ה-Street View.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם יותר מ-250 ימים שטופי שמש, מונגוליה זכתה בצדק לתואר "הארץ עם השמיים הכחולים הנצחיים". התמונות שצילם הצוות של גוגל מספקות הצצה אל מאחורי הקלעים של סקירת חבל הארץ שהפך בשנים האחרונות ליעד תיירות פופולרי.

המיזם החל בסתיו האחרון. למונגוליה הובא במיוחד רכב שטח, עליו הותקנה המצלמה הייחודית שסיירה כבר בעשרות מדינות ברחבי העולם ומצלמת את כל מה שסביבה בזווית של 360 מעלות. עד כה צילם הצוות של גוגל כ-5,000 קילומטרים בדרכים, שלא תמיד היו סלולות.

לא תמיד ניתן לעבור ביבשה (גוגל)

"בשל התנאים הקשים, לעתים היה צורך לרדת מהרכב ולהתחיל ללכת", סיפרו אנשי הצוות. "אחת מאיתנו הייתה צריכה להעמיס על גבה את המצלמה, ששוקלת 18 ק"ג". בין היתר צולמו נופים שונים ומשונים, בהם מדבריות רחבות ידיים, ערבות שוממות, נהרות קפואים, הרים וגאיות.

המסע הגיע גם למדבר