תיעוד: המעצר המיותר שהסתיים בהתאבדות

עבירת תנועה שולית וויכוח שיצא משליטה הביא למעצרה האלים של אישה אפרו-אמריקנית בטקסס. ימים ספורים לאחר מכן היא נמצאה ללא רוח חיים בתא המעצר, ככל הנראה לאחר ששמה קץ לחייה. הלילה פורסם תיעוד המעצר המיותר

תקרית אלימה בין שוטר לאישה שחורה מציפה מחדש את הזעם של הקהילה האפרו-אמריקנית בארה"ב: סנדרה בלאנד מטקסס שמה קץ לחייה בשבוע שעבר בתא המעצר, ימים ספורים בלבד לאחר שנעצרה בעקבות עבירת תנועה שולית. הלילה (רביעי) פורסם תיעוד המעצר המוכיח, לכאורה, שניתן היה למנוע לחלוטין את המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחלקת התנועה במשטרת טקסס פרסמה את הסרטון שבו נראה השוטר עוצר את מכוניתה של בלאנד לאחר שלא אותתה במעבר בין נתיבים. בין השניים מתפתח עימות מילולי שמסלים תוך זמן קצר ויוצא לחלוטין משליטה. בשלב מסוים דורש ממנה השוטר לצאת מרכבה, אך זו מסרבת בטענה שלא עשתה דבר. הוא מתעקש ואף משתמש באלימות כדי להכניע אותה.

סנדרה בלאנד, ארכיון (רויטרס)

במשך לא פחות מ-52 דקות השניים מתווכחים. בלאנד אמנם מקללת את השוטר לפרקים במהלך הזמן הזה, אך לא מאיימת עליו בשום צורה ומנסה להסביר לו כי לא עשתה דבר. בשלב מסוים אף מאיים עליה השוטר באקדח טייזר ולבסוף אוזק אותה ומכניס אותה לניידת המשטרה בדרך למעצר.

ימים ספורים לאחר מכן נמצאה סנדרה בלאנד ללא רוח חיים בתא המעצר, כששקית ניילון כרוכה סביב צווארה. הרופאים קבעו כי שמה קץ לחייה, אך משפחתה סבורה מנגד כי היא נרצחה. "היא בדיוק עברה לטקסס והתחילה לעבוד במשרה חדשה ומבטיחה", אמרו קרוביה. בשל טענותיהם החליט התובע המקומי לפתוח בחקירת נסיבות מותה.