הדולפינים שהגיעו לדרך ללא מוצא

אנשי מחלקת הטבע האוסטרלית זיהו להקה של כ-20 דולפינים מסוג גלובי שחור כשהם שוחים קרוב מדי אל החוף – מה שבישר על תחילתו של מבצע חילוץ. עשרות מומחים ומתנדבים פעלו במשך שעות ארוכות בשביל להשיב את הדולפינים למים העמוקים, אך 12 מהם לא שרדו וגופותיהם נשטפו אל החוף

עשרות וטרינרים ומתנדבים הגיעו אתמול (שני) לחוף בנברי במערב אוסטרליה לאחר שלהקת דולפינים מסוג גלובי שחור נקלעה למצוקה ונתקעה על החוף. למרות ניסיונות מאומצים להשיב אותם לעומק האוקיינוס, 12 מהם מתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלקה, שכללה כ-20 פרטים, זוהתה לראשונה אתמול בשעות הבוקר כשהיא נמצאת במים רדודים סמוך לקו החוף. זיהוי הלהקה הוביל לפתיחת מבצע חילוץ שאורגן על ידי מחלקת הטבע והגנים במדינה.

במשך שעות ארוכות פעלו המחלצים בניסיון להשיב את היונקים הימיים - המשתייכים למשפחת הדולפיניים שבסדרת הלווייתנאים - בחזרה למים העמוקים, אך למרבה הצער הצלחתם הייתה חלקית בלבד.

המתנדבים והמומחים הימיים הצליחו להשיב ארבעה מהיונקים למים העמוקים ושלושה נוספים הצליחו להיחלץ לבד ונצפו כשהם מתרחקים לאיטם מהחוף, אך 12 דולפינים לא שרדו וגופותיהם נשטפו אל החוף. בשלב זה המומחים עדיין לא יודעים מה הוביל את הדולפינים אל החוף, אך הם מקווים שדגימות שנלקחו מהגופות יסייעו בפתרון התעלומה.