הבית הלבן מגן על העסקה עם אירן - בטוויטר

חשבון חדש נפתח ברשת החברתית כדי להגן על ההסכם, וזאת כחלק מהמאבק ההסברתי לקראת אישורו בקונגרס האמריקני. "העסקה ההיסטורית תוודא שאירן לא תוכל להשיג נשק גרעיני", נכתב בציוץ הראשון

ממשיך להיאבק על ההסכם. אובמה, ארכיון (רויטרס)

הבית הלבן השיק היום (שלישי) עמוד טוויטר חדש, שמטרתו היחידה היא לסנגר על הסכם הגרעין בין אירן למעצמות, זאת על רקע הביקורת הרבה שנשמעת נגדו, בעיקר מכיוון ישראל. תוך שעות ספורות גרף החשבון, The Iran Deal, אלפי עוקבים, רבים מהם דווקא מישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"העסקה ההיסטורית תוודא שאירן לא תוכל להשיג נשק גרעיני", נכתב בציוץ הראשון בחשבון, שנועד להיות כלי נוסף ב"מתקפת ההסברה" האמריקנית.

אנחנו משתמשים בכלים אינטרנטיים כדי לקדם את ההסכם שנחתם זה עתה", אמר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט. לדבריו דובר בכיר נוסף, "החשבון יספק עובדות ותיקונים לדיסאינפורמציה המופצת ברשת ובכלי התקשורת".

הציוץ הראשון בחשבון החדש

החשבון מפנה את הגולשים לדף חדש באתר הרשמי של הבית הלבן, שבו פרטים רבים ואינפוגרפיקות אודות ההסכם, כמו גם לנאומו של הנשיא אובמה, נאום שבו הגן עליו. בחשבון עונים לטענות שמופנות מאז נחתם, ומדגישים כי אירן לא תוכל לפתח בסתר את יכולתיה הגרעיניות.

פתיחת החשבון מהווה שלב נוסף במאבק של הבית הלבן לקראת אישור ההסכם בקונגרס האמריקני, השלב האחרון לפני הסרת הסנקציות האמריקניות על אירן. הנשיא אובמה כבר הבהיר כי יטיל וטו על הנושא, אך המאבק הפנימי כדי למנוע פגיעה בהסכם נמשך.