ארה"ב: זוכתה מרצח אחרי 23 שנים

עדיף מאוחר מאשר לעולם לא: 23 שנים לקח למערכת המשפט באריזונה שבארה"ב לזכות אישה מרצח בנה, רצח בגינו נגזר עליה עונש מוות. במשך כל הזמן הזה היא נאבקה על חפותה, עד שהשבוע קבע בית המשפט כי התובע שטען שהיא הודתה בפניו ברצח אינו אמין, הרשעתה בוטלה – והיא שוחררה מהכלא

זיכוי מאוחר. כלא בארה"ב, ארכיון (רויטרס)

אישה שהעבירה לא פחות מ-23 שנים מחייה באגף הנידונים למוות בארה"ב לאחר שהורשעה ברצח בנה - זוכתה מההאשמות כשבית המשפט ביטל, באיחור ניכר, את כתב האישום נגדה בטענה כי חלו פגמים מהותיים בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות AFP פרסמה את סיפורה של דברה מיליק, בת 51, שתמיד טענה לחפותה לאחר שבנה נורה למוות בשנת 1990 במדינת אריזונה שבארה"ב. הילד נורה בעורפו כשהיה בן ארבע, והאם הואשמה ברציחתו. מיליק נידונה למוות בעקבות עדות של תובע משטרתי ותיק שטען כי היא הודתה בפניו ברצח.

לאחר שהעבירה יותר משני עשורים מחייה באגף הנידונים למוות תוך שהיא נאבקת על חפותה ללא הרף, הרשעתה של מיליק בוטלה על ידי בית המשפט לערעורים בעקבות התנהגות "שערורייתית" של התובע, לדברי השופטים, התנהגות שפגעה באמינות העדות שמסר במהלך המשפט שלה. בשבוע שעבר החליט בית המשפט העליון בפיניקס שלא לאפשר לתובע להגיש כתב אישום מחדש, ובכך בוטלו כל האישומים נגד האישה שכבר שוחררה מהכלא.

מיליק הפכה לאישה השנייה בהיסטוריה של ארה"ב שחייה ניתנו לה במתנה לאחר שזוכתה מההאשמה בגינה נגזר עליה עונש מוות.