קוסבי הודה בעבר: "שילמתי כדי להסתיר מאהבות"

הקומיקאי הוותיק, שעשרות נשים טענו כי תקף אותן מינית, הודה ב-2005 כי שילם "דמי השתקה" לאישה שהתלוננה כי תקף אותה מינית ולנשים נוספות. חלק מהעברות הכספים בוצעו דרך הסוכן כדי להעלים את המידע מאשתו

הולך ומסתבך. קוסבי, ארכיון (חדשות 2)

הבדרן הוותיק שוב מסתבך: הלילה (ראשון) נחשפו מסמכים נוספים ממשפטו של ביל קוסבי לפני כעשור, בהם הצהיר כי שילם לנשים לאחר ששכב איתן על מנת להסתיר את ניהול הרומנים מאשתו. עשרות נשים טענו לאחרונה כי קוסבי סימם ואנס אותן בעבר, אך הסוגייה טרם הגיעה לבית המשפט העליון וקוסבי ממשיך להכחיש את המעשים המיוחסים לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי במשפט שהתנהל נגד קוסבי ב-2005, הוא העיד בשבועה כי שילם לאישה - שטענה כי תקף אותה מינית - על מנת שלא תספר על כך לאשתו קמיל. קוסבי בן ה-78 הודה אז כי שילם לתובעת על לימודיה ושילם גם בעבר לנשים אחרות איתן ניהל יחסים מיניים.

קוסבי הוסיף כי בחלק מהמקרים, הכסף הועבר דרך הסוכן שלו על מנת שאשתו לא תדע מקשריו המיניים. כמו כן נחשפו פרטים מהעימות בין קוסבי לתובעת, במהלכה קרא הברדן לאישה "שקרנית" וטען כי הוא "יודע לקרוא נשים".

בשבוע האחרון שבה אשתו של קוסבי להגן עליו: מקורב לזוג אמר כי קמיל טוענת שבעלה "בוגד, אבל לא אנס". לפי הדיווח בתקשורת בארה"ב, קמיל "אינה מאמינה שבעלה סימם נשים כדי לקיים איתן יחסי מין".

תגובה חריפה, לעומת זאת, הגיעה בשבוע החולף מהנשיא אובמה - שהתייחס לראשונה לפרשה: לדבריו, "אם נותנים לאישה או לגבר סם ללא ידיעתם ואז שוכבים איתם ללא הסכמתנ, זה אונס. לכל מדינה מתוקנת צריכה להיות 'אפס סבלנות' כלפי מעשי אונס".

קוסבי ורעייתו

הודה במתן סמי הרגעה לאישה כדי לשכב איתה

לפני כשבוע וחצי חשפה סוכנות הידיעות AP כי באותו משפט קוסבי הודה שנתן סמי הרגעה מסוג "קוואלוד" לנשים צעירות ממנו מתוך כוונה לקיים איתן יחסי מין. על פי המסמכים שנחשפו, קוסבי הודה שנתן את הסם "לפחות לאישה אחת ולאנשים נוספים".

הקומיקאי העיד לפני עשרות תחת שבועה בעקבות תלונה שהגישה נגדו אישה שעבדה בעבר באוניברסיטת טמפל, בה שימש קוסבי כחבר נאמנים. לדבריה, הוא נתן לה שלושה חצאי כדורים של סם הרגעה מסוג בנדריל. לאחר שנה הסתיימה התביעה בהסדר שלא נחשף לציבור.

"פגשתי אותה בלאס וגאס", אמר אז קוסבי. "היא הגיעה אליי לאחורי הקלעים, נתתי לה קוואלוד ואחר כך קיימנו יחסי מין. אני לא יכול לשפוט מה היא ידעה על עצמה ועל מצבה - היא הייתה בת 19, אישיות פסיבית". עורכי דינו של קוסבי סירבו להגיב לדיווח.

עד כה הועלו טענות נגד קוסבי מצד יותר מ-20 נשים: מרבית המקרים שנחשפו מצביעים לכאורה על דפוס פעולה דומה. על חלק מהמקרים שנחשפו כבר חל חוק ההתיישנות. בדצמבר פרש קוסבי מחבר הנאמנים של אוניברסיטת טמפל, לאחר שנים רבות בהן היה "הפנים" של המוסד, גייס כספים עבורו ועודד סטודנטים להירשם ללימודים גבוהים.