דיווחים בארה"ב: "שוקלים לשחרר את פולארד בסוף השנה"

ימים ספורים לאחר חתימת הסכם הגרעין בין המעצמות ואירן, אומר גורם אמריקני בכיר כי משרד המשפטים "שוקל ברצינות" לשחרר את המרגל היהודי בסוף השנה. עם זאת, הגורם הבהיר כי אין כל קשר בין ההסכם שגרם למתיחות רבה ביחסי ישראל-ארה"ב לבין ההחלטה לשחרר את פולארד

גורם אמריקני: אין קשר בין המהלך להסכם הג (רויטרס)

ההחלטה שתמתיק את הסכם הגרעין? משרד המשפטים האמריקני שוקל בכובד ראש לשחרר את האסיר היהודי-אמריקני ג'ונתן פולארד בסוף השנה - כך הודיע מקור במשרד המעורה בפרטי הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם שחרורו של פולארד אכן יתממש, הוא ייצא מכותלי הכלא לראשונה זה 30 שנה. יש לציין כי מאסרו של פולארד צפוי להסתיים בין כה וכה ב-21 בנובמבר, עם הגשת בקשתו לקיצור תקופת עונשו לוועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר האמריקני. שחרורו של פולארד בנובמבר צפוי כבר מזה זמן רב, לכן אין חידוש משמעותי בהחלטת משרד המשפטים.

המקור האמריקני הבהיר כי אין כל קשר בין ההחלטה לשחרר את פולארד לבין ההסכם שנחתם בין המעצמות, ארצות הברית ואירן על תכניתה הגרעינית.

בחודש נובמבר האחרון דחתה ועדת השחרורים של משרד המשפטים האמריקני את בקשתו של המרגל היהודי להשתחרר מהכלא בתנאים מגבילים - 29 שנים לאחר שהחל לרצות את מאסרו.

ביולי אשתקד התקיים שימוע ובו התברר כי פולארד אכן עומד בקריטריונים לשחרור מבחינת משך הזמן הארוך שריצה בכלא ובשל התנהגותו כאסיר למופת, אולם הממשל החליט להתנגד בחריפות לשחרור ומנע אותו בטענה כי שחרורו כעת "יהווה זלזול בחומרת העבירה ויקדם חוסר כבוד כלפי החוק".