התשובה של בית"ר ירושלים: אוהדי שרלרואה עם דגל פלסטין, מצדיעים במועל יד

בקבוצה הירושלמית מנסים להנמיך את הלהבות אחרי התפרעות האוהדים במשחק בבלגיה ביום חמישי האחרון. האמצעי: תמונות "מפלילות" של אוהדי הקבוצה הבלגית

התפרעות אוהדי בית"ר ירושלים בבלגיה: אחרי הסערה שעוררה ההשתוללות האלימה של האוהדים, בבית"ר מנסים היום (שבת) להציג את מה שלטענתם הוביל להתנהגות המכוערת של האוהדים מישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהלת בית"ר ירושלים פרסמה תמונות של אוהדי שרלרואה הבלגית, כשהם מניפים דגל פלסטין ומצדיעים במועל יד. בכך מקווים בקבוצה הירושלמית להנמיך את גובה הלהבות סביב הפרשה. אתמול גינו בחריפות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות והספורט מירי רגב התנהגותם של אוהדי בית"ר.

(בית"ר י-ם)

זמן קצר לאחר פתיחת המשחק השליכו אוהדי הקבוצה, שאף הניפו דגלים של תנועת כ"ך, אבוקות לכר הדשא. כתוצאה מכך הופסק המשחק למספר דקות, אך ההתפרעות לא הסתכמה בכך. סמוך לשריקת הסיום נזרק מכיוון יציע אוהדי בית"ר ירושלים חפץ שפגע בשוער שרלרואה. בעקבות האירועים צפויה הקבוצה לספוג עונש כבד מאופ"א.

האירוע התרחש במהלך המשחק ביום חמישי האחרון שבו הובסה בית"ר ירושלים 5:1 מול שרלרואה. איש העסקים אלי טביב, בעלי בית"ר ירושלים, הודיע מיד לאחר מכן כי יעזוב את הקבוצה לאלתר.

ההתפרעות של אוהדי בית"ר (ערוץ הספורט)

טביב, שהודיע לפני כחודש כי יעמיד את הקבוצה למכירה, הקדים בעקבות האירועים את עזיבתו שתתרחש באופן מיידי. "אני את דרכי בכדורגל הישראלי ובבית״ר ירושלים סיימתי הלילה. אם לפני כחודש באקט של לקיחת אחריות הצהרתי כי אני מעוניין למכור את הקבוצה ועד אז לא אפסיק להשקיע, כעת אני מודיע שאני עוזב הכל וחוזר לארצות הברית. אמנה נאמן מטעמי עד שיגיע מי שמוכן לקחת על עצמו את המועדון".

"אני חייב לציין כי אני בוש ונכלם בהתנהגותם של חלק מהקהל. כל העולם צפה במופע האימים המבזה של אותו פלג קיצוני אשר בעיני אינו נמנה על אוהדי הקבוצה כלל" כתב טביב. ליבי עם הצוות המקצועי והשחקנים אשר ערכו הכנה נהדרת וקפדנית למשחק. גם אם לרגעים נדמה היה כי החלטות השופט שנויות במחלוקת, אפשר לומר כי הן היו מושפעות ישירות מהלך הרוח וההתנהגות הביזיונית של חלק פרוע מקרב אוהדי בית"ר".