תיעוד היסטורי ומטריד: מלכת אנגליה מצדיעה במועל יד

בסרטון שצולם ב-1933 ונחשף היום ב"סאן" הבריטי נראית מלכת אנגליה אליזבת' השנייה בגיל 7, כשהיא מחקה את אמה - ומצדיעה במועל יד. בסרטון נראה גם דודה של המלכה אדוארד, שהיה ידוע בחיבתו למשטר הנאצי. בארמון בקינגהאם זועמים: "הסקת מסקנות כאלה או אחרות מהסרטון היא שגויה"

המלכה מצדיעה במועל יד. מתוך הסרטון (ה"סאן")

סרטון שערורייתי למדי של מלכת אנגליה אליזבת' השנייה מחולל סערה: הצהובון הבריטי "סאן" חשף היום (שבת) צילומי וידאו נדירים בהם נראית המלכה אליזבת' בגיל שבע, כשהיא מצדיעה במועל יד. בסרטון שצולם ב-1933 מתרגלות המלכה (במרכז התמונה) יחד עם אחותה, אמה ודודה אדוארד הצדעה במועל יד, באופן המזוהה עם המשטר הנאצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון הקצר, שאורכו 17 שניות בלבד, נראית המלכה האם כשהיא מניפה ידה בתנועת מועל יד, ולאחר מכן מחקה אליזבת' את אמה. גם הנסיך אדוארד, שלימים הפך למלך בריטניה ונודע בגילויי הסימפטיה שלו כלפי המשטר הנאצי, מניף את ידו. הסיבה לצילום הסרטון והאופן בו הגיע לידי העיתון אינם ברורים בשלב זה.

"אנו מאוכזבים מפרסום והפצת הסרטון, שצולם לפני שמונה עשורים", נכתב בהצהרה שפרסם בית המלוכה בעקבות פרסום הסרטון. מקור בארמון בקינגהאם מסר כי "מרבית האנשים שיצפו בצילומים יבינו את ההקשר והזמן שלהם".

עוד נמסר מהארמון כי "ניתן לראות את בני המשפחה משחקים, ומחקים מחווה נפוצה שראו באותה עת בדיווחים חדשותיים. אף אחד לא יכול היה לצפות כיצד תתפתח ההיסטוריה, ועל כן הניסיון להסיק מסקנות שונות מהסרטון הוא מטעה ושגוי".