צפו: כבאי השתלט על שודד חמוש

צעיר שניסה לשדוד חנות במידלטאון טקסס גילה בדרך הקשה עד כמה מסורים לקוחותיה הקבועים: לאחר ששלף סכין בפני הקופאית הותקל החשוד בידי אחד הלקוחות - כבאי מקומי ולוחם נחתים לשעבר. זה החזיק בשודד עד הגעת המשטרה למקום

כבאי ממידלטאון שבטקסס הפך אתמול (רביעי) לגיבור היום לאחר שהשתלט לבדו על חמוש שניסה לשדוד את חנות תחנת הדלק שבה הוא קונה קפה מדי יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד ניסיון השוד, כפי שתועד במצלמת האבטחה של החנות, נראה לוחם האש מתחנת הכבאות המקומית דניאל גסקי כשהוא עומד מול הדלפק ומשוחח עם הקופאית. כעבור מספר שניות נכנס למקום רעול פנים שהתקרב אל הדלפק תוך שהוא דוחף את גסקי לאחור ואוחז בסכין.

גסקי, שעד לא מכבר גם שירת בחיל הנחתים האמריקני, נראה בשניות הראשונות כשהוא מרים את ידיו ומתרחק לאחור, עד שלפתע זינק על השודד מאחור והשטיח אותו בעוצמה על הקרקע. כך כשהוא רוכן מעליו המשיך הכבאי לאחוז בו עד הגעת השוטרים למקום.

בעדותו סיפר הכבאי כי הוא רק עצר בתחנת הדלק כדי לקנות קפה בדרכו לעבודה, כפי שהוא נוהג לעשות מדי בוקר, ושהכל היה די רגיל עד שהשודד נכנס לחנות. "הדבר הראשון שעבר לי בראש הוא 'מה אתה חושב שאתה עושה כשאתה דוחף אותי?'", שיחזר גסקי את מחשבותיו רגע לפני שפעל.

השודד, צעיר מקומי בן 19, נעצר והואשם בשוד מזוין. למרות שעל פי הנחיות המשטרה מתבקשים אזרחים שלא להתערב במקרים של שוד שאליו נקלעו, שיבח מפקד המשטרה המקומית את תפקודו של גסקי. "לפעמים אתה נדרש לעשות משהו", אמר. "אנחנו מוכרחים כדי לדאוג זה לזה".