תיעוד מזעזע מארה"ב: שוטרים יורים בעצורים

קליפורניה: סרטון מטריד נוסף של מעצר משטרתי מציג שוב את הכוח המופרז שמפעילים כחולי המדים מול חשודים. בתיעוד תקרית שאירעה לפני כשנתיים, נראים 3 שוטרים כשהם פותחים בירי לעבר חשוד לא חמוש - והורגים אותו. שופט פדרלי הורה לפרסם את התיעוד, לאחר שהעירייה הסכימה לפצות את משפחת המנוח ב-4.7 מיליון דולרים

תיעוד שהתפרסם בארצות הברית מתקרית ירי שאירעה לפני כשנתיים חשף את הרגע הדרמטי שבו פתחו שוטרים ממדינת קליפורניה באש לעבר חשוד לא חמוש והרגו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע, שתועד בשלוש מצלמות שונות של ניידות משטרה, נראים שלושה שוטרים כשהם מכוונים את נשקיהם לעבר שלושה גברים שנחשדו בגניבת אופניים ומורים להם להניף את ידיהם באוויר. בעוד ששניים מהחשודים נראים בתיעוד כשהם מצייתים להנחיה, הוריד חברם את ידיו מספר פעמים תוך שהוא מנסה להסביר לשוטרים כי הם תפסו את האדם הלא נכון.

בפעם השלישית שבה הפר את הנחיית השוטרים הסיר החשוד את כובע הבייסבול שחבש לראשו - אז בדיוק פתחו לעברו השוטרים בירי, זאת למרות שכלל לא היה חמוש. פרמדיקים שהוזעקו למקום קבעו את מותו של החשוד ופינו את חברו במצב קשה לבית החולים המקומי כשהוא סובל מפצעי ירי בבטנו.

במסגרת הדיונים המשפטיים בתיק הורה השופט הפדרלי הדן בו על פרסום הסרטונים, זאת לאחר שמשטרת המחוז נעתרה להצעת פשרה מצד משפחתו של המנוח לתשלום פיצויים בסך 4.7 מיליון שקלים. "אני חושב שראוי שהציבור יבין מדוע העירייה נאלצה לשלם סכום כזה מכספי המסים שהוא משלם כדי ליישב את המקרה הזה", אמר השופט בנימוק החלטתו. "מדובר במקרה חמור המציג ללא ספק התנהלות פושעת מצד המשטרה".