הפרלמנט ביוון אישר את תכנית החילוץ

בשעה שהמוני מפגינים יצאו לרחובות במחאה על המצב הכלכלי הקשה, אישרו המחוקקים ברוב גדול את תכנית הרפורמות שתמורתה יוזרמו לבנקים ביוון 85 מיליארד אירו באופן מיידי. 229 חברי פרלמנט אישרו את המהלך, 21 התנגדו

על רקע המהומות האלימות שנרשמו ביוון אמש בעקבות המשבר הכלכלי, הפרלמנט במדינה אישר בלילה (חמישי) את הרפורמות אותן דרש לבצע האיחוד האירופי, בתמורה למתן חבילת הסיוע למדינה על סך 85 מיליארד אירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטה לאשר את הרפורמות תמכו 229 חברי פרלמנט. 21 מחוקקים התנגדו למהלך. הכסף שתעביר אירופה ליוון יועבר באופן ישיר ומיידי לבנקים היוונים, שנמצאים על סף פשיטת רגל.

המהלך הפוליטי מאפשר כעת ליוון לפתוח במשא ומתן מתקדם מול נציגות גוש האירו על תכנית החילוץ בעקבות המשבר הכלכלי החריף במדינה. זוהי תכנית הסיוע השלישית שנועדה להוציא את הכלכלה היוונית מהבוץ אליו שקעה.

הכסף אוזל בכספומטים (רויטרס)

ביום שני האחרון הגיעו מנהיגי יוון והאיחוד האירופי להסכם בנוגע לתכנית הסיוע שתקבל. במסגרת המתווה שגובש יפרסו הנושים האירופים את חובות העתק של המדינה, שהצטברו למאות מיליארדי דולרים, על פני יותר שנים כשמנגד תבצע יוון רפורמות משמעותיות שיכללו העלאת מסים, קיצוץ בתקציב ובפנסיות של התושבים.