תיעוד: מסוק של צבא קולומביה נוחת בשדה מוקשים

ארבעה לוחמים של צבא קולומביה נהרגו ושישה נוספים נפצעו בחודש שעבר לאחר שהמסוק שבו טסו נחת בלב שדה מוקשים שטמנו כוחות המורדים במדינה. התקרית סתמה את הגולל על הפסקת האש שעליה הכריזו הצדדים בניסיון להגיע להבנות סביב ההפיכה במדינה

חודש לאחר תקרית התפוצצות מסוק של צבא קולומביה לאחר שנחת בשדה מוקשים נחשף תיעוד הווידאו של הטרגדיה שבה קיפחו את חייהם ארבעה חיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במסוק מסוג "בלק הוק" שנשא על סיפונו 10 לוחמים מצבא קולומביה. הכוח נשלח למשימת אבטחה של צוות תחזוקה שעמל על תיקון צינור נפט מקומי שניזוק באחת ההפצצות האחרונות על האזור. מיד עם נחיתת המסוק על הקרקע בלב שדה פתוח סמוך לאתר העבודה אירעה לפתע סדרת פיצוצים, שנגרמה ממוקשים שהוטמנו בשטח בידי כוחות המורדים המזוינים במדינה.

צבא קולומביה סירב להרחיב על התקרית ודיווח כי ארבעה לוחמים נהרגו כתוצאה מהפיצוצים, ושישה נוספים נפצעו בדרגות חומרה שונות.

האירוע סימן את התחדשות הלחימה בין צבא המדינה לבין המורדים לאחר הפסקת אש שעליה הכריזו הצדדים, זאת בניסיון לתת הזדמנות לשיחות השלום שהתנהלו באותה תקופה. קריסתה הסופית של ההפוגה הוכרזה ימים ספורים לאחר התקרית, בעקבות פעולת תגמול שביצע צבא קולומביה על אחד ממתקני הלחימה מהמורדים, שבו נהרגו 26 בני אדם.