ותודה לזריף: הרשת באירן גועשת

קריקטורות וממים, חלקם מפרגנים, חלקם עוקצניים, מציפים את הבלוגים והרשתות החברתיות ברפובליקה האסלאמית - אחרי ההכרזה ההיסטורית על הסכם הגרעין עם המערב. מהסרת הסנקציות, דרך "נאום הפצצה" של נתניהו ועד לקרב איוו ג'ימה

גם "נאום הפצצה" שם

ההכרזה על הסכם הגרעין ההיסטורי בין אירן לשש המעצמות גרמה לתחושת גאווה ברחובות הרפובליקה האסלאמית. אמנים עצמאיים לא הצליחו לעצור את עצמם מלפרסם קריקטורות וממים ברחבי הרשת - שחלקם מאדירים את שמו של שר החוץ האירני מוחמד ג'וואד זריף, שניהל את המשא ומתן מול המערב. אחרים לא ממש חולקים שבחים למשטר ואף עוקצים את נציגי הקיצונים. השמחה העיקרית - על הסרת הסנקציות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הבלוגרים מהעיר שיראז שבדרום-מערב אירן פרסם שתי קריקטורות, כשבאחת מהן נראה העם האירני צוהל ושמח על כך שעול הסנקציות שהכביד עליו - מוסר. אחר צייר קריקטורה שבה נראים בכירים אירנים, ובהם זריף, כשהם מדומים לחיילים האמריקנים בתצלום הנפת הדגל המפורסם בקרב איוו ג'ימה במלחמת העולם השנייה.

מניפים את הדגל האירני. "איוו ג'ימה"

בקריקטורה אחרת נראה ראש הממשלה בנימין נתניהו מ"נאום הפצצה" המפורסם בעצרת הכללית של האו"ם בספטמבר 2012. אלא שבמקום הפצצה מצויר ראשו של שר החוץ האירני. "הפתיל הצית את ראשו של זריף", נכתב.

בתמונה נוספת שהועלתה על ידי גולשים לרשת, מצולם זריף על מרפסת אחד המלונות שאירחו את באי שיחות הגרעין כשאת התצלום מלווה המילה "תודה".

שמחה על הסרת הסנקציות

נגר מורתזבי, אזרחית הרפובליקה האסלאמית, כתבה בחשבון הטוויטר שלה את המילים שככל הנראה מסכמות את התחושות ברחוב האירני: "היום לראשונה אני מרגישה שהצל שהאפיל עלינו במשך שמונה שנות אחמדינג'אד סוף-סוף מסתלק מחיינו".