דרך מנהרה: כך נמלט ברון הסמים המקסיקני מהכלא

מבוכה במקסיקו לאחר בריחתו של איל הסמים גוזמן: 18 סוהרים נחקרים בחשד שידעו על כוונתו לברוח. שדה תעופה סמוך לכלא נסגר לתנועה, ובמקסיקו מקווים שארצות הברית תסייע בחיפושים

ברח מנחת זרועו של החוק. גוזמן, ארכיון (רויטרס)

שביל הבריחה: היום (ראשון) בבוקר פורסם כי העבריין המקסיקני הבכיר חואקין "אל צ'אפו" גוזמן נמלט מהכלא בפעם השנייה. לאחר מספר שעות גילו החוקרים כיצד הצליח ברון הסמים להימלט - דרך מנהרה בעומק 10 מטרים, שאורכה יותר מקילומטר וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי ההערכות גוזמן, או מישהו מטעמו, חפרו את המנהרה הארוכה מחוץ לכלא המאובטח. זמן קצר לפני בריחתו נראה גוזמן נכנס למקלחות. הוא נעלם מטווח הראייה של המצלמות והסוהרים גילו כי תאו ריק.

ממש כמו בסרט "חומות של תקווה", המנהרה החלה מתוך תאו של גוזמן והובילה למבנה סמוך לכלא. טרם התגלו עקבותיו של העבריין, אך 18 סוהרים הועברו לחקירה בחשד שידעו על תכנית הבריחה.

המשטרה החלה במצוד רחב היקף אחרי העבריין הנודע, וסורקים שטחים ניכרים בטווח של עשרות קילומטרים מכל צדדיו של הכלא. שדה התעופה הסמוך בטולוקה נסגר על מנת למנוע ממנו לברוח מהארץ.

במקסיקו הגדירו את הבריחה כ"פרשה מביכה" עבור הנשיא נייטו ועבור רשויות החוק. "אל צ'אפו" מבוקש גם על ידי הרשויות בארצות הברית, וייתכן כי אלו יסייעו בחיפושים. גוזמן נכנס בעבר לרשימת עשירי העולם של המגזין "גלובס".