חמינאי: "ארה"ב יהירה, נמשיך במאבק גם אם יושג הסכם הגרעין"

בזמן שנציגי אירן והמעצמות מנסים להתגבר על המחלוקות במו"מ על הגרעין, תוקף המנהיג הרוחני את ארה"ב: "היא התגלמות היהירות העולמית, המאבק הוא הבסיס של המהפכה שלנו". נשיא אירן רוחאני על השיחות: "הצלחנו להקסים את העולם"

בעוד שבווינה מנסים נציגי המעצמות ואירן לגשר על הפערים ולגבש את הסכם הגרעין, תוקף מנהיגה הרוחני העליון של הרפובליקה האסלאמית האייתוללה עלי חמינאי את האמריקנים בחריפות ומבהיר: "ארה"ב היא התגלמות היהירות העולמית, המאבק יימשך גם אחרי שייחתם הסכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במונח "יהירות גלובלית" נעשה שימוש לאורך שנים באירן בהקשר של ארה"ב, בנות בריתה במערב וישראל. חמינאי נפגש עם סטודנטים בטהרן וכשנשאל מה יקרה למאבק נגד "היהירות העולמית" אחרי שייחתם הסכם הגרעין השיב: "אסור שזה יפגע במאבק".

"המאבק ביהירות העולמית הוא הבסיס של המהפכה שלנו ואסור לנו לעצור אותו. תהיו מוכנים להמשיך במלחמה", צוטט חמינאי באתר האינטרנט שלו.

"הוכיחה לעולם שאנחנו הגיוניים", רוחאני (רויטרס)

נשיא אירן חסן רוחאני התייחס גם הוא הערב למגעים הנמשכים בווינה ואמר כי "אם המשא ומתן יצליח העולם יראה שטהרן פתרה את הבעיה הפוליטית הכי גדולה שלה באמצעות שיחות וטיעונים הגיוניים".

רוחאני הסביר כי "גם אם שיחות הגרעין ייכשלו, הדיפלומטיה שלנו הוכיחה לעולם שאנחנו הגיוניים. לא עזבנו את שולחן המשא ומתן ותמיד סיפקנו את התשובות הטובות ביותר. 22 חודשי משא ומתן הראו שהצלחנו להקסים את העולם וזאת אמנות".