צפו: לטפס לפסגת גורד השחקים - על אופניים

במשך חודשים ארוכים התאמן כריסטיאן בן ה-33, מורה לחינוך גופני מפולין, לקראת האתגר של חייו: טיפוס לראש גורד השחקים הגבוה בטיוואן ושבירת שיא גינס, שאותו קבע רק שנה קודם לכן. כך הצליח הרוכב הנועז להעפיל לפסגת המגדל

לא מתעצל לוותר על המעלית: בטיוואן נשבר אתמול (ראשון) שיא עולם יוצא דופן בטיפוס במדרגות - על אופניים. כריסטיאן הארבה הפולני שבר את שיאו האישי והעולמי בספורט הייחודי, לאחר שטיפס 3,139 מדרגות בגורד השחקים הגבוה במדינה האסיאתית. "זה היה האתגר הקשה בחיי", סיפר לאחר שסיים את הטיפוס המפרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על מנת להירשם פעם נוספת בספר השיאים של גינס, נאלץ ספורטאי האקסטרים הפולני לטפס פעמיים על המגדל. תחילה עלה עם אופניו עד לקומה ה-60, ירד חזרה אל הקרקע ועלה שוב עד לקומה ה-91. את האתגר הוא השלים בשעתיים ו-13 דקות שלדבריו, נראו לו כמו נצח.

"זה ההישג הגדול ביותר בחיי", סיפר הארבה בן ה-33, ששיפר את השיא שקבע לפני שנה במלבורן שבאוסטרליה בלא פחות מ-2,919 מדרגות. "ב-50 הקומות הראשונות לא הרגשתי חזק מספיק ונלחצתי, אבל ככל שהזמן חלף המשימה נראתה לי יותר ויותר אפשרית".

למרות התהילה היחסית שלה הוא זוכה, נאלץ הרוכב הפולני להחזיק ביום יום גם בעבודה שגרתית יותר, כמורה לחינוך גופני בבית ספר תיכון בדרום מזרח המדינה. לכלי התקשורת בארצו סיפר כי על מנת להתכונן לאתגר, התאמן על רכיבה בבניין בן 17 קומות בעיר מגוריו לאחר שעות הלימודים.