פגישה גורלית? קרי וזריף נועדים

אחרי ההודעה על הארכת המשא ומתן על הסכם הגרעין פעם נוספת - עד יום שני - נפגשים מזכיר המדינה האמריקני ושר החוץ האירני בווינה בניסיון להתגבר על המחלוקות. אתמול נשמע קרי קצת יותר אופטימי: "אני חושב שפתרנו חלק מהדברים ועשינו התקדמות מסויימת"

פגישה קריטית, קרי בווינה (רויטרס)

אחרי הארכות חוזרות ונשנות של המשא ומתן בווינה על הסכם הגרעין בין אירן למעצמות, נועדים משעות הצהריים (שבת) מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ועמיתו האירני מוחמד זריף למה שנראית כפגישה קריטית בניסיונות לגשר על המחלוקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שנשמע פסימי ביום חמישי האחרון כשאמר: "אין לנו כוונה לשבת לשולחן המשא ומתן לנצח", אתמול אמר קרי כי "אני חושב שפתרנו חלק מהדברים ועשינו התקדמות מסויימת".

יחד עם זאת הבהיר מזכיר המדינה כי "עדיין נותרו נקודה אחת או שתיים שנמצאות תחת מחלוקת קשה". דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט כי הנשיא אובמה הנחה את צוות המו"מ בווינה להמשיך בשיחות כול עוד הן יעילות. "מעולם לא היינו קרובים יותר להסכם עם אירן", אמר ארנסט.

הדד ליין החדש: יום שני (רויטרס)

האווירה בקרב המשלחות שמנהלות את המגעים השתנתה שוב ושוב בימים האחרונים, כשהשיחות נתקלו במכשולים משמעותיים ועברו את מספר פעמים את מועד שנקבע להשגת הסכם.

אתמול הודיע בכיר במחלקת המדינה האמריקנית שהשיחות יימשכו עד ליום שני הקרוב ואמר: "המטרה היא לאפשר זמן רב יותר ללבן את הסוגיות".