היסטוריה בצבא ארה"ב: 3 נשים בדרך לריינג'רס

לאור הנחיית אובמה, נפתח השנה בית הספר לריינג'רס בצבא ארה"ב גם לנשים. בקרוב, צפויות שלוש מהן, שנמצאות בשלבים הסופיים של הקורס, לעשות היסטוריה ולסיימו. מחכה להן, ולעוד 158 החניכים הגברים עוד שישה שבועות של סיורי שטח בתנאים קשים

שלוש נשים בדרך לעשות היסטוריה בצבא ארצות הברית - בכך שיהפכו ללוחמות ביחידות הריינג'רס היוקרתיות, כוחות הקומנדו האמריקניים. כך אמרו פקידי ביטחון לסוכנות הידיעות AFP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

3 הנשים יחד עם 158 עמיתיהן הגברים, סיימו את החלק הסלקטיבי ביותר של האימונים, שנחשב לרשה ביותר, כשהשלב הבא הוא בהרי מדינת ג'ורג'יה בארה"ב. על פי הדיווח, 19 נשים החלו את תכנית ההכשרה של הריינג'רס אך 16 מהן נשמטו מהקורס.

מסלול מפרך ותובעני (רויטרס)

בית הספר של יחידת הריינג'רס קיבל לראשונה נשים רק בעקבות פנייתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, שהורה לפנטגון לאפשר פתיחתם כלל תפקידי לוחמת השטח לנשים עד שנת 2016.

"רוב החניכים שאינם מתאימים כבר עזבו את הקורס", אמר מפקדת חטיבת ההדרכה של היחידה. "אחרי שהחניכים יעברו להרים, יש להם שישה שבועות נוספים של סיורים קרביים בתנאי שטח קשים - עם תרמילים כבדים, שתי ארוחות ביום ושינה מועטה". לאחר מכן, מצפה להם שלב נוסף בפלורידה.

בקרוב גם נשים? (רויטרס)

בית הספר של הריינג'רס נחשב לתכנית שמתאימה רק למועמדים בעלי כושר גופני מצוין, שמתאימים גם מבחינות חברתיות ואחרות לשרת ביחידות הקומנדו של הצבא האמריקני. הגעתן של שלוש נשים לשלב הזה, מתקיים כששילוב נשים בלחימה בצבא ארה"ב עדיין נמצא במחלוקת.