המשא ומתן עם אירן יימשך עד יום שני

הדיונים בין אירן לבין המעצמות הסתיימו היום אך יתחדשו מחר. בכיר במחלקת המדינה האמריקנית הודיע כי תאריך היעד להשגת הסכם הוארך עד 13.7. בתוך כך התייחס היום נשיא רוסיה פוטין לשיחות בין הצדדים וקרא להסיר את כל הסנקציות על אירן מיד עם חתימה על הסכם

המשא ומתן עם אירן יימשך עד יום שני (רויטרס)

בכיר במחלקת המדינה האמריקנית הודיע אחר הצהריים (שישי) על הארכה נוספת בשיחות הגרעין והודיע כי הדיונים בין אירן לבין המעצמות יימשכו עד ליום שני הקרוב. "המטרה היא לאפשר זמן רב יותר ללבן את הסוגיות", אמר הבכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיחות בין הצדדים הופסקו היום וחלק משרי החוץ עזבו את וינה, אך מחר הם צפויים לשוב והדיונים יתחדשו. "אנחנו מתקדמים אך באופן איטי להכאיב", אמר היום שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד. "עדיין ישנם מספר נושאים שצריך לפתור ואני משוכנע שביממה הקרובה יתבהרו דברים רבים".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס גם הוא לשיחות בין הצדדים היום וקרא להסרה מוחלטת של הסנקציות הכלכליות על אירן. "אנחנו מניחים שהסנקציות יוסרו, אבל השאלה היא אילו סנקציות ומתי", אמר. "אנחנו קוראים להסרה מוחלטת שלהם בהקדם האפשרי".

בתום השיחות היום יצא שר החוץ האירני מוחמד זריף למרפסת המלון שבו הוא מתארח וענה לשאלות העיתונאים. אתמול טענו במשלחת האירנית שהמערב מקשיח את עמדותיו ברגע האחרון. "מדובר בפניית פרסה מובהקת, הם מסרבים להכיר אפילו בזכויותינו הגרעיניות", אמר גורם אירני בכיר לסוכנות הידיעות האירנית.

מזכיר ההגנה האמריקני ג'ון קרי התייחס גם הוא אתמול להתמהמהות בשיחות. "בהתחשב בזה שהדיונים הם טכניים מאוד ומה שעומד על הפרק משמעותי כל כך - לא נמהר ולא ניתן שיאיצו בנו", אמר. "אין לנו כוונה לשבת לשולחן המו"מ לנצח, אך אנחנו מכירים בכך שגם אם הגענו לתאריך היעד, אין פירוש הדבר שעלינו לסיים את השיחות".