הפתעה בקנדה: דינוזאור מזן חדש התגלה

דינוזאור מקורנן, שחי לפני 79 מיליון שנים באזור צפון אמריקה, התגלה רק לאחרונה באופן סופי. החוקרת שחפרה במשך שנים זכתה לכבוד הרב והחיה הענקית - ששקלה ככל הנראה מעל לשתי טונות - נקראה על שמה

לאחר חיפושים ממושכים, חוקרים קנדיים דיווחו השבוע על פריצת דרך חדשה-ישנה: נמצאו שרידים של דינוזאור מסוג חדש. וונדי סלובודה, שכונתה "ציידת המאובנים", זכתה לא רק לחגוג את ההישג אלא גם להיכנס לספרי המדע - הדינוזאור נקרא על שמה, וונדיצרטופס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחיה פרה-היסטורית באורך של כשישה מטרים: החוקרים מעריכים שמשקלו של הוונדיצרטופס הגיע לשתי טונות. על פי המאובנים שנמצאו, החוקרים קבעו כי לדינוזאור הייתה קרן ישרה על אפו ומגן מיוחד בעורף, שמוקף בשורה של ווים מעוקמים.

סלובודה וצוותה איתרו לראשונה את המאובנים בדרום מחוז אלברטה. וונדי הנרגשת, שציינה את האירוע בקעוע של צורת הדינוזאור, הסבירה כי "לא בכל יום קוראים לחיה על שמך".

בשנת 2010 נמצא הממצא הראשון, ובשנים האחרונות נמצאו עוד מאובנים שהובילו להכרזה הרשמית על הדינוזאור החדש.

החוקרים מעריכים כי הוונדיצרטופס הצמחוני חי על כדור הארץ לפני 79 מיליון שנים, בעיקר באזור צפון יבשת אמריקה. הפליאונתולוג דייויד אוונס הוסיף כי "זה דינוזאור שממש תופס את עינך, הוא אחד המקושטים ביותר מבין משפחת הדינוזאורים בעלי הקרניים".