"משככי כאבים מגבירים סיכוי לשבץ או התקף לב"

מנהל התרופות האמריקני קרא לצרכנים "לשקול היטב" האם להשתמש במשככי כאבים מבוססי איבופרופן: על פי הודעת המנהל, נמצא כי הכדורים מעלים את הסיכון להתקך לב או לשבץ

אילוסטרציה

מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) מחזק את האזהרה בנוגע לסיכונים שבנטילת משככי כאבים מבוססי איבופרופן. על פי ההודעה שפורסמה, נטילת תרופות המכילות איבופרופן מגדילה את הסיכון ללקות בהתקף לב או בשבץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה-FDA הדגיש בהודעה שפרסם כי יש לשקול בכובד ראש האם ליטול תרופות אלה, והנחה את יצרני התרופות לשנות את התוויות שעל התרופות, כך שידגישו את הסיכון הכרוך בשימוש בהן.

"בעבר נהוג היה לציין כי ייתכן ונטילת התרופות תגביר את הסיכון למחלות לב, אולם כעת אנו מצהירים כי הן בהחלט מגבירות את הסיכוי ללקות בהן", אמר דובר ה-FDA אריק פאהון לרשת הטלוויזיה האמריקנית NBC.

משככי הכאבים מבוססי איבופרופן פופולריים ונפוצים בכל העולם: גם בישראל משווקות מספר תרופות המכילות איבופרופן, בהן אדוויל, אדקס ונורופן.

"תופעות הלוואי עשויות להופיע כבר במהלך השבועות הראשונים של השימוש בתרופות, כאשר הסיכון גובר ככל שמשך השימוש בתרופה ארוך יותר", הדגישו בארגון. על פי הודעת ה-FDA, תופעות לוואי דומות עשויות להופיע גם בתרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים (NSAID)