שוב: אזהרה ממתקפת טרור נגד תיירים בתוניסיה

הרשויות בבריטניה הורו לכל התיירים הבריטים לעזוב את תוניסיה באופן מיידי, מחשש למתקפת טרור נוספת. הורי המחבל העניקו ריאיון ראשון וטענו כי בנם "לא היה יכול לבצע את הפיגוע - הוא ילד טוב, מישהו הפליל אותו"

המחבל בתוניסיה, רגע לפני הפיגוע (sky news)

האם חופי תוניסיה שוב בסכנה? שבועיים לאחר מתקפת הטרור בעיר סוסה, הרשויות בבריטניה הורו אמש (חמישי) לתיירים לעזוב את תוניסיה באופן מיידי. משרד החוץ הבריטי קיבל מידע לפיו מתקפת טרור נוספת "סבירה מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד אמר כי "מאז המתקפה בסוסה המודיעין התפתח, והוביל אותנו להערכה לפיה עוד מתקפה אפשרית מאוד לצערנו". האמונד הוסיף כי הרשויות בבריטניה חוקרות את הפיגוע ובודקות קשר בינו לבין פעילויות טרור נוספות.

הוריו של הצעיר סלף א-דין רזגוי, שעל פי כל גורמי הביטחון והמודיעין ביצע את הפיגוע ורצח 38 תיירים לפני שבועיים, העניקו ריאיון ראשון לרשת "סקיי" הבריטית וטענו כי בנם חף מפשע.

זירת הפיגוע, בחודש שעבר (טוויטר)

"בננו עבר שטיפת מוח"

הם תיארו את פגישתם האחרונה עם בנם, יום לפני הפיגוע: אמו סיפרה כי "חזרתי מהעבודה ומצאתי אותו משחק עם אח שלו על המחשב, הם הצטלמו יחד". לאחר מכן, לדבריה, "הוא התקלח והחליף בגדים, ביקש כסף ואמר שהוא הולך להיפגש עם חברים. הוא חיבק אותי, נישק אותי והלך".

"יום לאחר מכן המשטרה דפקה על הדלת, לא ידענו מה קרה. חשבנו שהם עם חבר ולא האמנו - גם היום אני לא מאמינה", הוסיפה האם. בני המשפחה טענו כי סלף "עבר שטיפת מוח - הם הגיעו אליו והפלילו אותו". האב הוסיף "שאלוהים יברך את מי שמת ואת הבן שלי, הוא לא היה יכול לעשות את זה".

עוד טענו ההורים כי התמונה של בנם על החוף עם הרובה לא מעידה שהוא ביצע את הרצח: "הוא הלך עם הנשק שלו ולא ירה בו. אני רוצה לדעת מי ירה והפליל אותו". בריאיון תיארו ההורים את בנם כ"נורמלי" לחלוטין - ילד שאהב כדורגל, ריקודים וקריאה וגם הצטיין בלימודים.