אב הילדים שנספו בשריפה: "אהבו את ילדיכם"

גבריאל ששון, שאיבד שבעה מילדיו בשריפה בביתם בברוקלין ספד להם בטקס האשכבה בעיר: "אהבו את ילדיכם, רק זה משנה". ארונותיהם של שבעת ילדי משפחת ששון: אלישע, דוד, רבקה, יהושע, משה, שרה ויעקב, יוטסו היום לארץ

גבריאל ששון, אביהם של שבעת הילדים שנספו בשריפה בברוקלין ביום שבת, ספד להם אמש (ראשון) בטקס שנערך בעיר. למאות בני האדם שהתאספו במקום אמר: "אהבו את ילדיכם, הבינו אותם, זה הדבר היחיד שמשנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה מדהים, באנו לחזק אותו ולתמוך בו", אמר אחד מבאי הטקס. "ובמקום זאת הוא זה שחיזק אותנו".

גופותיהם של הילדים - שלוש הבנות אליען (16), רבקה (11) ושרה (6) וארבעת הבנים דוד (12), יהושע (10), משה (8) ויעקב (5) -הוטסו לישראל לקבורה, והלווייתם תיערך היום בצהריים.

רבקה ששון (ניו יורק פוסט)

אם המשפחה, גייל ובתה ציפורה בת ה-15 מאושפזות עדיין בבית החולים במצב אנוש. הלהבות פרצו כתוצאה מפלטת חימום לשבת שהושארה דולקת בשעה שבני הבית ישנו.

הכבאים, שהוזעקו לטפל בשריפה זמן קצר לאחר חצות (שעון מקומי) ביום שבת, הוציאו את הילדים מהבית כשהם ללא רוח חיים. במקביל, מזירת האירוע פונתה ציפורה במצב אנוש יחד עם האם - שקפצה מחלון הבית.

מתנדבי זק"א השוהים בימים אלו בניו יורק הגיעו אתמול לזירה. "זה היה מחזה מחריד, הקהילה היהודית נמצאת בזעזוע", סיפרו. ראש אגף המבצעים בארגון חיים וינגרטן אמר כי "מדובר במקרה מצמרר שלא התרחש שנים רבות בארצות הברית. אנחנו מנסים לעזור למשפחות כמה שיותר".

כשפרצה השריפה בבית המשפחה השתתף האב, גבריאל ששון, בכינוס דתי במנהטן. בגלל השבת, לקח זמן עד שאיתרו אותו ובישרו לו את החדשות הנוראות. "הוא קרס על ברכיו ובכה, הוא היה הרוס לגמרי", אמר חברו לעיתון דייל ניוז‎.

כוחות הכיבוי בדרכם, אתמול (רויטרס)

השכנים של המשפחה סיפרו כי גייל וגבריאל חזרו לאחרונה לארצות הברית מישראל. "אני לא יודע איך היא הולכת להתמודד עם מה שקרה למשפחה שלה", אמר ידיד המשפחה. "אני מתפלל שתשמור על השפיות". שכנים נוספים תיארו את הילדים כ"מקסימים, חכמים, משפחה נהדרת".