תיעוד נדיר: סופת טורנדו ליד ונציה

סופת טורנדו עוצמתית ונדירה תועדה על ידי תושבים מקומיים קילומטרים ספורים הרחק מוונציה באיטליה. בסרטון הדרמטי נראות הרוחות העזות משמידות בתים, מכוניות ועצים

תושבי איטליה מורגלים לרוב למזג אוויר ים תיכוני, לכן דבר לא הכין אותם לסופת טורנדו עזה שהכתה בצפון מזרח המדינה, סמוך לעיר ונציה. בסרטון שתיעד את תופעת הטבע הנדירה באזור והועלה אתמול לרשת, נראות הרוחות החזקות משמידות את כל הנקרה בדרכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסופה הכתה קילומטרים בודדים ממערב לוונציה, ליד העיירה מירה סמוך לים האדריאטי. שלא כמו במדינות אחרות בעולם בהן ישנן מערכות להתרעה מפני סופות טורנדו, עם הגעתה של הסופה לפאתי העיירה התושבים לא היו ערוכים. יחד עם זאת, לא דווח על נפגעים כתוצאה מההרס הרב שנגרם.

בתיעוד שהועלה לאינטרנט נראות הרוחות העזות משמידות בתים פרטיים, בתי עסק, מכוניות ועצים. המקומיים שצילמו את הסרטון התקרבו ככל שניתן למרכז הסערה, אך לאחר שהבינו כי הסופה עושה את דרכה לכיוונם, הם נכנסו לפניקה ופתחו בנסיעה מהירה לאחור.

סופות טורנדו מתרחשות לעתים קרובות ליד אזורי חוף. הן נוצרות בעקבות שילוב נכון של טמפרטורות, רעמים, הבדלי לחץ באטמוספירה ורוחות חזקות. סופות הטורנדו העוצמתיות ביותר נפוצות בעיקר בחלקים הדרומיים של ארצות הברית, אך מסתבר שהן עלולות להופיע גם באגן הים התיכון.