בורחים ונפצעים: מרוץ השוורים בפמפלונה כבר גובה קורבנות

3 תיירים נפצעו ביום הראשון לפסטיבל המסורתי בספרד לאחר שננגחו בידי השוורים. התוצאות האלה לא מרתיעות את החוגגים האחרים שהגיעו לעיר במיוחד. "אני לא מפסיד את הריצה הזו כבר 40 שנה", סיפר אחד המשוגעים לדבר

פסטיבל השוורים המסורתי שנפתח אתמול (שני) בפמפלונה שבספרד כבר הביא לפציעתם של אזרח בריטי ושל שני אזרחים אמריקנים, שזכו לפגוש את הקרניים של השוורים מקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפצועים פונו לבית החולים המקומי, כשאחד מהם סובל מפצע דקירה קשה בבית השחי וחברו נושא פציעה דומה באזור חלציו. שמונה בני אדם נוספים נפצעו באורח קל, לאחר שמעדו ונחבלו במהלך מנוסתם מששת השוורים ששוחררו לחופשי ברחבי העיר.

למרות הפציעות החוזרות ונשנות באירוע שנערך מדי שנה מאז ראשית המאה הקודמת, ממשיכים משוגעים רבים מכל רחבי העולם להגיע ולהשתתף באירוע. "זה היה מרוץ מטורף לחלוטין, מהיר מאוד ומדהים", מעיד פיטר רמינגטון שהגיע לפמפלונה מיוסטון שבטקסס כדי לחגוג את יום הולדתו ה-25. "מצאתי את עצמי מתחת לשור חום אחד. היה שם בחור במכנסים שגרר אותו ממני, זה היה מאוד מסוכן".

15 בני אדם נהרגו באירוע במהלך 90 שנותיו (רויטרס)

לצד אלה שחוו את הטירוף לראשונה, ישנם מי שהפכו את הפסטיבל השנוי במחלוקת למסורת אישית. "אני לא מפסיד את הריצה הזו כבר 40 שנה", סיפר תייר אמריקני נוסף. "היום היה ממש מגעיל. פר אחד תקף ילד, אני לא בטוח אם הוא נפצע וספג דקירת קרן או רק התגלגל על הרצפה. אני פשוט שמח שזה נגמר".

מאז הוכרז הפסטיבל הראשון בשנת 1924 מצאו 15 משתתפים את מותם כתוצאה מנגיחת שור זועם ואלפים נוספים נפצעו – חלקם פצעים קשים. חרף התנגדויות ארגוני בעלי החיים, בספרד לא מתכוונים לוותר על הפסטיבל שמושך אל המדינה מדי שני עשרות אלפי תיירים.