צפו: קשר עצמו לכיסא גינה וריחף בשמי העיר בעזרת 110 בלוני הליום

דניאל בוריה (26) מקנדה מצא דרך מקורית להעביר את הזמן בעיירה קלגרי המנומנת שלמרגלות הרי הרוקי. בעזרת לא פחות מ-110 בלוני הליום גדולים וכיסא גינה, הרכיב בוריה לעצמו מתקן ריחוף שבעזרתו שייט לו להנאתו בשמי העיר

צעיר בן 26 מהעיירה קלגרי בקנדה, שככל הנראה הושפע מסרט האנימציה "אפ", החליט לקחת את העלילה צעד אחד קדימה והמריא אל על בעזרת 110 בלוני הליום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר ההרפתקן בשם דניאל בוריה, קשר את בלוני הענק שמילא בגז הליום לכיסא גינה, שעליו התיישב כשהוא רתום למצנח. את ההמראה ליוו ותיעדו חבריו וקרוביו של בוריה בשטח פתוח סמוך לעיירה.

במשך דקות ארוכות שייט בוריה בין שמיים וארץ, כשהכיסא עליו ריחף המשיך לטפס לגובה. לדברי בוריה, הכיסא התרומם בקצב מרשים של כ-300 מטרים בדקה.

בשלב מסוים מיצה הצעיר את ההרפתקה המסוכנת וצנח מהכיסא בעודו ממשיך להרקיע לשחקים. כשנחת על הקרקע קידמו את פניו שוטרי התחנה המקומית, שלא כל כך התרשמו ממיזם התעופה המאולתר שלו. הוא נעצר ונלקח לחקירה בגין פגיעה בשלום הציבור וסיכון חיי אדם. המשטרה טוענת כי עד לשלב זה לא התקבל דיווח על מציאת הכיסא המעופף.

המשטרה אסרה על הצעיר להמריא

"צנחתי בעבר בחיי, אבל זה היה שונה מכל חוויה שעברתי", סיפר בוריה לרשת CNN. "עפתי מעל העיירה ואפילו הצלחתי להבחין במטוסי נוסעים שעמדו לנחות בנמל התעופה הסמוך".

לטענת הצעיר, שכבר זכה לכינוי "איש הבלונים", לפני הרחיפה הוא ביקש את אישורן של רשויות החוק, אך אלה דחו את הבקשה בטענה כי מדובר באזור אסור לטיסה. הוא הוסיף כי התעלול הזה עלה לו כ-10,000 דולר. את כיסא הגינה הוא קנה ב-80 דולרים, כל בלון עלה לו 13 דולר, בתוספת מילוי גז ההליום בעלות 80 דולר כל אחד. לא מומלץ לנסות בבית.