קוסבי הודה בעבר: "סיממתי נשים"

הקומיקאי דחה עד כה את כל הטענות לעבירות מין מצידו. אך מסמך מהעבר, שנחשף כעת, צפוי לסבך את קוסבי: בתביעה משפטית שהוגשה נגדו הודה בעבר הבדרן כי נתן סמי הרגעה "לפחות לאישה אחת" על מנת לקיים איתה יחסי מין

הולך ומסתבך. קוסבי, ארכיון (חדשות 2)

התפתחות דרמטיות בהאשמות נגד הבדרן ביל קוסבי: סוכנות הידיעות AP חשפה הלילה (שלישי) כי השחקן והקומיקאי, שמספר נשים טענו כי אנס אותן תוך שימוש בחומרים מטשטשים, הודה בעבר במעשיו. ממסמכי עדות שמסר ב-2005 עולה כי קוסבי נתן סמי הרגעה מסוג "קוואלוד" לנשים צעירות ממנו מתוך כוונה לקיים איתן יחסי מין. עד כה הכחיש קוסבי, שהפך לכוכב בשנות ה-80, את הטענות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המסמכים שנחשפו, קוסבי הודה שנתן את הסם "לפחות לאישה אחת ולאנשים נוספים". הקומיקאי העיד לפני עשרות תחת שבועה בעקבות תלונה שהגישה נגדו אישה שעבדה בעבר באוניברסיטת טמפל, בה שימש קוסבי כחבר נאמנים. לדבריה, הוא נתן לה שלושה חצאי כדורים של סם הרגעה מסוג בנדריל. לאחר שנה הסתיימה התביעה בהסדר שלא נחשף לציבור.

"פגשתי אותה בלאס וגאס", אמר אז קוסבי. "היא הגיעה אליי לאחורי הקלעים, נתתי לה קוואלוד ואחר כך קיימנו יחסי מין. אני לא יכול לשפוט מה היא ידעה על עצמה ועל מצבה - היא הייתה בת 19, אישיות פסיבית". עורכי דינו של קוסבי סירבו להגיב לדיווח.

קוסבי ורעייתו

עד כה הועלו טענות נגד קוסבי מצד יותר מ-20 נשים: מרבית המקרים שנחשפו מצביעים לכאורה על דפוס פעולה דומה. קוסבי בן ה-77 עדיין לא הואשם בבית משפט על העבירות שיוחסו לו, ועל חלק מהמקרים שנחשפו כבר חל חוק ההתיישנות.

בדצמבר פרש קוסבי מחבר הנאמנים של אוניברסיטת טמפל, לאחר שנים רבות בהן היה "הפנים" של המוסד, גייס כספים עבורו ועודד סטודנטים להירשם ללימודים גבוהים.