אובמה מבטיח: דאע"ש יובס

נשיא ארה"ב הגיע לפנטגון לדיון מיוחד על המלחמה בארגון הטרור. "המשימה שלנו היא להשמיד את דאע"ש", הצהיר. החדשות הטובות: כוחות ארה"ב בשטח פועלים טוב יותר. הרעות: דאע"ש פועל בשיטות שמקשות על הפעילות

נשיא ארה"ב ברק אובמה מציב מטרה ברורה, אם כי קשה להשגה, במלחמתו נגד דאע"ש. "ההפסדים האחרונים של דאע"ש בסוריה ובעירק מוכיחים שהארגון יכול להיות ואכן יהיה מובס", אמר במסיבת עיתונאים שקיים אמש (שני) בביקור שערך בפנטגון, משרד ההגנה האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשימה שלנו היא להשמיד את דאע"ש", הצהיר אובמה בתום דיון מיוחד שעסק במלחמה בארגון הטרור הרצחני. "הארגון אינו מגובה על ידי שום מדינה. הוא מסתמך על פחד, ולפעמים הם מוציאים להורג את הלוחמים של עצמם. החדשות הטובות הן שאנחנו עושים עבודה יותר טובה במניעת תקיפות, מנגד, כיוון שהם פועלים בתאים קטנים יותר, קשה יותר למנוע פעילות שלהם".

נשיא ארה"ב תלה את המאבק בארגון בשותפים לו. "בשנה האחרונה ראינו שכשיש לנו שותפים מקומיים בשטח, ניתן לעצור את דאע"ש", אמר אובמה. "אנחנו מתחילים לעצור את הכספים של דאע"ש. זה מאבק חיוני. בינתיים אנחנו ממשיכים לעבוד על הכשרת הכוחות שנלחמים על הקרקע".

סוריה - הסוף?

אובמה גם סיפק תחזית לסיום המלחמה בסוריה. "הדרך היחידה שמלחמת האזרחים בסוריה תיגמר היא מעבר פוליטי למשטר חדש ללא אסד, משטר שישרת את כל הסורים", הסביר.

"פועלים בתאים קטנים". ארכיון (רויטרס)

"אני קורא לכל העמים להצטרף למלחמה שארה"ב מובילה", הוסיף אובמה. "אידאולוגיות אינן מנצחות באמצעות אקדחים, אלא באמצעות רעיונות. אנחנו נמשיך לעבוד על השמדת התעמולה האכזרית של דאע"ש, בעיקר ברשתות".

הוא אף ציין כי אין בכוונתו לשלוח כוחות נוספים מארה"ב למזרח התיכון. "שרדנו אסונות גדולים יותר", סיכם אובמה. "מלחמת אזרחים, אסונות טבע, קומוניזם, פאשיזם, 11 בספטמבר ובכל פעם אותו דור קם וניצח".

לפני שבועיים: בכיר דאע"ש חוסל מהאוויר

בשבוע שעבר הודיע הצבא האמריקני על חיסולו של אחד מבכירי המפקדים בדאע"ש לפני שבועיים. טאריק בין טהר אל-עווני אל-חארזי, אחד המנהיגים הבולטים של ארגון הטרור בסוריה, נהרג במתקפה אווירית שבוצעה בסוריה - כך נמסר מהפנטגון ביום חמישי.

בארה"ב טענו כי הבכיר היה מהאחראים על גיוס כסף, השגת נשק והובלת לוחמים לאזורי הלחימה של ארגון הטרור בסוריה. בפנטגון חגגו את ההישג וציינו כי אחיו של אל-חארזי היה מהמעורבים בפיגוע בשגרירות ארה"ב בלוב ב-2012. האח חוסל בעירק יום קודם לכן.

במקביל ממשיך ארגון המדינה האסלאמית לפרסם את תיעוד הזוועות שלו. בסוף השבוע עלה לרשת סרטון חדש שבו נראתה הוצאה המונית להורג של 25 חיילים מצבא אסד בעיר העתיקה תדמור. בתיעוד הקשה נראים החיילים כשהם כורעים על ברכיהם ולאחר מכן נורים בראשם לעיני קהל צופים. בארגון העבירו מסר למנהיגי הערבי: "אנו יכולים להגיע לכל מקום שבו חשבתם שאתם מוגנים מפנינו".