משחק בטורקיה: "ברח מהנאצים או שתהפוך לסבון"

יזמים במדינה החליטו לאמץ את זוועות השואה ולעבד אותן לכדי אתגר חדש ואינטרקטיבי, המזמין את המשתתפים להיכנס למבנה דמוי מצודה נאצית ולמלט את עצמם ממנו - אחרת יפגשו בגורל דומה לזה של מיליוני יהודים בתקופת מלחמת העולם ה-2. לצד התגובות הנלהבות נמתחו גם לא מעט ביקורת על המשחק השנוי במחלוקת

"האם אתם מסוגלים לעמוד באתגר?". תמונת הי (חדשות 2)

טרנד משחקי ה-Escape Room הגיע גם לטורקיה, שם עובד האתגר הפופולארי לגרסת שואה שבה נדרשים המשתתפים ללבוש מדי אסירים יהודים ולנסות ולמלט את עצמם ממצודה נאצית - או "לשלם על כך בחייהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשחק במתכונתו השנויה במחלוקת הושק בחודש מאי האחרון במבנה ייעודי בעיר בורסה במדינה. המארגנים הבטיחו לקהל הרפתקה בלתי נשכחת.

מטרת האתגר, כפי שהיא מוסברת באתר האינטרנט הרשמי של המשחק, היא לאסוף רמזים ופריטים שונים שיאפשרו למשתתפים להימלט מהמצודה הנאצית תחת עיניהם הפקוחות של קציני אס.אס הפזורים במתחם. מי שייכשל במשימה צפוי לגורל מר, או כפי שהגדירו זאת באתר המשחק – "הימלט – או שתהפוך לסבון".

משחקים בשואה. משתתפי המשחק (חדשות 2)

לצד תגובות נלהבות מצד גולשים שנכנסו לעמוד הפייסבוק של המשחק, רבים אחרים מתחו ביקורת על העיבוד סר הטעם. "האם אתם מודעים לכך שאתם מנסים לנרמל מצב לא נורמלי?", כתב אחד הגולשים. "מה זאת אומרת, 'להפוך לסבון?' מיליוני בני אדם נהרגו ברצח עם ואתם הופכים את זה למשחק?"

גולש אחר החליט למעט במילים ובמקום זאת פשוט שיתף בעמוד המשחק את ערך הוויקיפדיה על מחנה ההשמדה אושוויץ.