פגישת המחזור המרגשת של הנאשם והשופטת

ארתור בות', שנאשם במעורבות בשוד ובהימלטות מהמשטרה, שמר על ארשת קשוחה על ספסל הנאשמים, עד לפנייה המפתיעה של השופטת. "האם למדת בחטיבת הביניים נאוטילוס?", שאלה אותו. בתגובה הרים את מבטו וזיהה על כס השופטת חברת ילדות ותיקה. צפו בתגובתו הנרגשת

אולם בית המשפט בפלורידה הפך לזירה לא שגרתית לפגישת מחזור מרגשת בין השופטת ונאשם בפריצה שהגיע לדיון בעניינו. השופטת זיהתה אותו כבן כיתתה לשעבר וטענה שהיה "הילד הטוב ביותר" בבית הספר, מה שגרם לו לפרוץ בבכי מעל דוכן הנאשמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארתור בות' בן ה-49 לא ציפה לסערת הרגשות שהציפה אותו, כשהתייצב מול השופטת מינדי גלזר בבית המשפט במיאמי לדיון במסגרת המשפט שבו הואשם בפריצה ובהתנגדות למעצר.

הוא נעצר בשבוע שעבר אחרי שנהג ברכב שהיה מעורב בשוד. בות' סירב לעצור גם כשקצין משטרה סימן לו והמשטרה פתחה במרדף אחריו, שגרם לשתי תאונות לפני שהרכב בו נהג, התנגש במכונית חונה. בות' עוד ניסה להימלט ברגל, אבל בסופו של דבר נתפס.

"זה היה יכול להיות הוא בכיסא השופט"

כשהתייצב מול השופטת גלזר, היא הביטה בו לרגע ושאלה: "האם למדת בחטיבת הביניים נאוטילוס?". "הו אלוהים", השיב בות' ההמום, שבאחת איבד את תדמית הפושע הקשוח. תחילה הוא חייך, אך מהר מאוד פרץ בבכי.

"אני מצטערת שאני רואה אותך כאן", אמרה השופטת בקור רוח. "תמיד תהיתי מה עלה בגורלך". ואז הוסיפה: "הוא היה הילד הכי טוב בבית הספר. שיחקתי אתו כדורגל, הוא היה כמו כל הילדים ותראו מה קרה".

לפני שסיימה את הדיון אמרה השופטת גלזר בחיוך עצוב: "בהצלחה אדוני, אני מקווה שתצא מזה ותחיה לפי החוק". היא קבעה ערבות בסך 43 אלף דולר לבות', שיישאר מאחורי סורג ובריח עד גזירת העונש.

בת דודתו של בות' מליסה מילר אמרה שכשהיו צעירים, ארתור היה נער עם עתיד מבטיח: "זה היה יכול להיות הוא בכיסא השופט ולא בספסל הנאשמים, אבל הסמים גמרו אותו וגרמו לו להידרדר".