בפעם הראשונה בתולדותיה: צ'ילה אלופת הקופה אמריקה

בפעם הראשונה בתולדותיה זכתה נבחרת צ'ילה באליפות דרום אמריקה בכדורגל, ונתנה את האות לפתיחתן של חגיגות ענק בבירה סנטיאגו. ארגנטינה ומסי שוב ירדו מאוכזבים מכר הדשא לאחר שנוצחו בגמר

זכייה ראשונה אי פעם לצ'ילה (רויטרס)

נבחרת צ'ילה זכתה בטורניר הקופה אמריקה בפעם הראשונה בתולדותיה לאחר שניצחה 1-4 את ארגנטינה בדו-קרב מהנקודה הלבנה. משחק הגמר בין שתי הנבחרות לא התעלה לרמה גבוהה והסתיים בתיקו נטול שערים בתום 90 דקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שלא הושגה הכרעה גם בהארכה, המנצחת בהתמודדות נקבעה בבעיטות מ-11 מטר. שחקני צ'ילה, שמרו על קור רוח וכבשו מהנקודה הלבנה בעוד היגוואין ובאנגה החטיאו והפסידו את התואר. את הפנדל הקובע שהעניק את התואר לצ'ילה כבש לא אחר מהכוכב הגדול של הנבחרת, אלכסיס סאנצ'ז, המשחק בשורות ארסנל.

שחקני צ'ילה הביאו תואר היסטורי למארחת במשחק הגמר שנערך באצטדיון הלאומי בבירה סנטיאגו. הנפת הגביע על ידי קפטן הנבחרת, השוער קלאודיו בראבו, היוותה רק את אות הפתיחה לחגיגות סוערות ברחבי המדינה שנמשכו אל תוך הלילה.

עבור ארגנטינה מדובר באכזבה נוספת, שכן מדובר בהפסד שני בגמר טורניר גדול בתוך פחות משנה, לאחר שזו הפסידה לגרמניה בגמר המונדיאל בקיץ שעבר. כוכב נבחרת ארגנטינה ליאונל מסי שהציג משחק חלש בגמר, ינסה לזכות בתואר ראשון במדי הנבחרת בטורניר הבא.