חולת השכחה זוהתה בזכות הפייסבוק

אישה אמריקנית נמצאה מוטלת ברחוב ללא הכרה, וטופלה במשך חודשים בבית החולים בלי שנודע מה זהותה. הצוות הרפואי פתח דף פייסבוק על מנת לגלות את זהותה - פרסום שהוביל למציאת בני משפתחה. "הם כל כך הצטערו שנאלצתי לעבור את כל מה שעברתי בתקופה הזו לבדי", אמרה לאחר המפגש המרגש

עמוד הפייסבוק שאיחד את אשלי עם משפחתה (Sky News)

תושבת קליפורניה הלוקה בשכחה חששה למות לבדה לאחר שאובחנה בסוף השבוע כחולה בסרטן שחלות סופני. הודות לעמוד פייסבוק שהקימו עבורה חברי הצוות הרפואי בבית החולים, הצליחו אתמול (רביעי) בני משפחתה לזהותה ולהתאחד איתה שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש פברואר האחרון פונתה האישה לבית החולים המקומי לאחר שנמצאה מוטלת באמצע הרחוב. כששבה להכרתה התברר לצוות הרופאים כי היא לוקה בשכחה, ומכיוון שלא נשאה על גופה מסמכים מזהים לא היה באפשרותה לספק להם אף פרט על זהותה.
 
אם לא די במצבה, במהלך סדרת הבדיקות שעברה גילו הרופאים כי היא סובלת מסרטן מתקדם בשחלות ושסיכוייה להחלים מהמחלה קלושים. לאחר שנתבשרה בחדשות הרעות, הביעה האישה צער על כך שייתכן ותמות לבדה בהיעדר מידע על זהותה שיכול היה להוביל אותה אל בני משפחתה – אם ישנם כאלה.

לאט לאט היא מגלה מי היא (Sky News)

חלק מהזכרונות המרגשים צפו

בבית החולים החליטו לסייע למטופלת, והקימו עמוד פייסבוק ייעודי שבו קראו לגולשי הרשתות החברתיות לסייע באיתור קרוביה. הדף זכה לשיתופים רבים וגם ארגון השיטור הבינלאומי תרם את חלקו בחיפושים אחר משפחתה.

כעבור ארבעה חודשים נתקל אחיינה של האישה במקרה בעמוד הפייסבוק ומיהר להראות אותו לאמו. זו יצרה קשר עם הרשויות ואלה תיווכו בינה לבין אחותה האובדת עד פגישתן המרגשת של השתיים אתמול. "שמך אשלי מנטה, את בת 53 ונולדת בפנסילבניה", גילתה לה אחותה.

"מאוד התרגשתי, כולנו בכינו", סיפרה אשלי לרשת NBC. "הם כל כך הצטערו שנאלצתי לעבור את כל מה שעברתי בתקופה הזו לבדי".

למרות שזיכרונה עדיין לא שב אליה, יודעת אשלי לספר בכל זאת כי היא טיילה בחודשים האחרונים בהוואי ובאוסטרליה. "אני זוכרת שיצאתי לארוחת בוקר כמעט בכל בוקר במסעדה אורגנית על החוף בעיר פרת'", סיפרה לבני משפחתה.