רגעי האימה מתחת למים: כריש תועד תוקף צוללנים באוקיינוס ההודי

צלמת צוללנית שיצאה לצלילה יחד עם חבריה בכלוב מגן נתקלה בכריש מסוג עמלץ לבן - מין שנחשב גדול מאוד ומסוכן לבני האדם. תוך שהיא מצלמת את המתרחש, החל הכריש הענק לתקוף את הכלוב בו שהתה עם הצוללנים האחרים, לטלטל אותו בחוזקה - ולנשוך את סורגי הפלדה שלו. צפו ברגעי האימה והפחד מתחת למים

מלתעות - גרסת המציאות: את רגעי האימה שחוותה הצלמת הצוללנית האמריקנית הילארי פטרוסקי, היא לא תשכח עוד הרבה זמן. פטרוסקי נסעה לדרום אפריקה, שם צללה למעמקי האוקיינוס ההודי יחד עם צוללנים נוספים. בזמן ששהתה עמם בכלוב מגן מתחת למים - חלף לידם כריש ענק, שלא הסתפק רק בשחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הכריש מסוג עמלץ לבן, שנע בין 3 ל-8 מטרים ושמשקלו מסוגל להגיע עד 3 טונות, תועד מתוך הכלוב במצלמתה של פטרוסקי, כשהוא מנסה לשבור את הכלוב בעל סורגי הפלדה במלתעותיו. אחת מחברותיה הצוללניות צרחה באימה, בזמן שהכריש הענק מנסה שוב ושוב לפרוץ את כלוב המגן.

בסרטון ניתן לראות את הכלוב רועד וכמעט נשבר תחת לחץ מלתעות הכריש. אחרי שהיצור הימי גדול המימדים הבחין כי הוא אינו מצליח לפרוץ את הכלוב וערך מספר ניסיונות שכאלה - הוא שחה משם ונעלם במימי האוקיינוס.

"המצוף העגול שצמוד לכלוב ננשך, חלק ממוטות הכלוב גם כן", שחזרה פטרוסקי באימה את שעבר עליה ועל חבריה הצוללנים. אף על פי שהיא הייתה מפחידה למדי, פטרוסקי סיכמה את החוויה כ"מפגש אישי קרוב ויוצא דופן".

מלבד היותו גדול מימדים, העמלץ הלבן נחשב אחד המינים המסוכנים לאדם - והוא גם הכריש המוכר מסרט הקולנוע המיתולוגי "מלתעות".