צפו: סיור מודרך עם צב ים בשונית הנעלמת

"שונית המחסום הגדולה" הממוקמת מול חופי אוסטרליה ידועה כאחד מהאתרים המרהיבים בעולם. כעת, לאחר שזיהום וההתחממות הגלובלית הסבו נזק לחלקים גדולים מהשונית, מגייסים בארגון העולמי למען חיות הבר את אחד מתושבי השונית כחלק מקמפיין להגברת המודעות למצבה

הארגון העולמי למען חיות הבר (WWF) הצמיד מצלמה לגבו של צב ים באוסטרליה על מנת שבני האדם יוכלו לצפות מקרוב בסיור מפורט ב"שונית המחסום הגדולה" (The Great Barrier Reef) הממוקמת בצפון מזרח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו יוזמים פרויקטים מסוג זה על מנת שנוכל להבין טוב יותר את רמת הזיהום והאופן בו הוא משפיע על הצבים בשונית" נכתב בהודעת הארגון, לה צורף גם סרטון. השונית העצומה הממוקמת מול חופיה הצפון מזרחיים של אוסטרליה, היא הגדולה מסוגה בעולם ומהווה בית לכ-6000 מינים שונים. למרבה הצער, שימורה של השונית הייחודית נמצא כעת בסכנה.

על פי הדיווחים, השונית מאבדת את האלמוגים המרכיבים אותה בקצב מדאיג ולכן היא עשויה לאבד את המעמד היוקרתי שלה כאחד מאוצרות הטבע הגדולים בתבל. ועדת המורשת העולמית של אונסקו הודיעה אתמול (רביעי) שהשונית נמצאת בסיכון, אולם בשלב זה אין חשש שתיעלם כליל, וכן לא נכלל האתר ברשימת האתרים הנמצאים בסיכון מירבי.