דיווח: יוון תקבל את תנאי הסיוע של האיחוד האירופי

העיתון "פייננשל טיימס" מדווח כי ראש הממשלה אלכסיס ציפראס שלח מכתב לנושים שבו התחייב לקבל את ההגבלות שהוצבו כתנאי לקבלת חבילת הסיוע, מלבד שינויים קלים שטרם פורסמו. בתגובה לפרסום זינקו הבורסות ברחבי העולם. בהמשך היום צפויים להיפגש שרי האוצר של גוש האירו כדי לדון במשבר

הפגנות ביוון נגד קבלת "תנאי הצנע" (רויטרס)

ממשלת יוון התקפלה? פחות מיממה לאחר ההכרזה על יוון כמדינה חדלת פרעון, מדווח היום (רביעי) העיתון "פייננשל טיימס" הבריטי כי ראש הממשלה אלכסיס ציפראס מתכוון לקבל את התנאים שהציבו באיחוד האירופי להעברת חבילת הסיוע. בתגובה לפרסום זינקו הבורסות ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, ציפראס יודיע באופן רשמי לנושיה של יוון כי הוא "מקבל את כל תנאי חבילת הסיוע". הדיווח מתבסס על מכתב ששלח ראש הממשלה היווני לנשיא הנציבות האירופית, ז'אן קלוד יאנקר, לקרן המטבע הבינלאומית ולבנק המרכזי האירופי.

במכתב הוא רומז שהיוונים יקבלו את כל תנאי חבילת הסיוע, למעט שינויים קלים שלא פורסמו עדיין. בהמשך היום צפויים להיפגש שרי האוצר של גוש האירו כדי לדון במשבר והבנק המרכזי האירופי צפוי להכריז אם הוא מעניק ליוון סיוע נוסף.מוקדם יותר אמר היום נגיד הבנק המרכזי של בריטניה, ג'ורג' אוסבורן, כי בגוש האירו "מתכוננים לגרוע מכל, אך מקווים לטוב. נעשה הכול כדי להגן על הכלכלה שלנו בתקופה זו של חוסר ודאות".

הבוקר נפתחו ברחבי יוון כאלף סניפי בנקים לטובת פנסיונרים חסרי כרטיס אשראי שמבקשים למשוך את כספם. תורי ענק נוצרו מחוץ לבנקים, כשכל פנסיונר רשאי למשוך עד 120 אירו.