מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי מתמודד לנשיאות

כריסטי מצטרף ל-13 מועמדים נוספים מטעם המפלגה. "אני מתכוון לשנות את העולם", הכריז במהלך הנאום שנשא בבית הספר התיכון בו למד בניו ג'רזי

עוד מתמודד רפובליקני. כריסטי (רויטרס)

מושל מדינת ניו ג'רזי, כריס כריסטי, הודיע הערב (שלישי) על מועמדותו לנשיאות ארצות הברית מטעם המפלגה הרפובליקנית. בכך הפך כריסטי למתמודד ה-14 של המפלגה על התפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בנאום שנשא בבית הספר התיכון שבו למד הודיע כריסטי על שאיפותיו במסגרת התפקיד. "אני מתכוון לשנות את העולם", אמר כריסטי. "כתובע הכללי נלחמתי למען הצדק וההגינות וההזדמנות, ואני מתכוון לעשות זאת עבור המדינה".

למרות הצהרת הכוונות הרצינית מצדו, סקרים המתפרסמים ביממה האחרונה צופים לכריסטי תמיכה של 4% בלבד, זאת לאחר שבשנה שעברה עמד שיעור התמיכה בו מקרב הרפובליקנים על 13. יריבו המשמעותי ביותר בתוך המפלגה הוא מושל פלורידה ג'ב בוש, שבדיוק כמותו בונה על תמיכת החלק המתון של המפלגה.

מועמד רפובליקני נוסף הוא כמובן המיליארדר דונלד טראמפ, שהודיע על הצטרפותו למרוץ לנשיאות לפני כשבועיים בתום חרושת שמועות ערה על תכניותיו. זו אינה הפעם הראשונה שבה מודיע הטייקון על כוונתו להתמודד על הנשיאות מטעם המפלגה, אך שורת הצעדים שבהם נקט כחלק מהיערכותו לבחירות נראית רצינית ומשמעותית מתמיד.