שוב חיסול בצפון קוריאה: הוצאה להורג בגלל עיצוב לא מתאים

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און לא אהב את הסגנון של הטרמינל החדש שייפתח בימים הקרובים והאדריכל - מא וון צ'ון - שילם בחייו על כך שלא הבין את הטעם הארכיטקטוני של הממשל

קים מסייר בטרמינל החדש (KCNA)

הוצאה להורג נוספת בצמרת המדינה הרודנית: הממשל הצפון קוריאני הציג השבוע את המנהיג קים ג'ונג און מסייר מחויך לקראת פתיחת טרמינל חדש בנמל התעופה של הבירה פיונג יאנג שתואר כמפואר. על פי דיווחים שמתפרסמים היום (שלישי), המנהיג הצפון קוריאני הורה להוציא להורג את האדריכל שתכנן את הטרמינל משום שעל פי הפרסום, לא היה מרוצה מהתכנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שפרסמה סוכנות הידיעות KCNA הצפון קוריאנית, נראה קים לצידה של אשתו ואנשים נוספים, אך האדריכל מא וון צ'ון לא נמצא. מא הוא אחד משישה בכירים בממשל שנעלמו בשנה האחרונה במהלכי הטיהור שקים מבצע.

קים ורעייתו בחנות תכשיטים בטרמינל (KCNA)

התקשורת הדרום קוריאנית טוענת שמא הואשם ב"שחיתות וכישלון בביצוע הוראות". כמו כן דווח כי האדריכל נכשל בעמידה בסטנדרטים שקבע המנהיג.

"הפגמים לדעתו של המנהיג באו לידי ביטוי בשלב האחרון של הבנייה של טרמינל 2 (החדש). המעצבים לא הצליחו לשמר את רעיון המפלגה בארכיטקטורה ולא שמרו על אופי הזהות הלאומית", אמר קים בהערה שדווחה על ידי KCNA. המסוף החדש שייפתח בתחילת יולי נועד לשרת תיירים שיגיעו בטיסות מסין ומרוסיה.

"הבכיר נרדם - והוצא להורג"

בחודש שעבר דיווחו כלי תקשורת במערב כי קים הורה על חיסולם של בכירים ביטחוניים שלא חילקו מספיק אורז לחיילים. שבוע לפני כן דווח על הריגתו של שר ההגנה לאחר שנמנם בטקס רשמי.

על פי הדיווחים שפורסמו בחודש מאי, שר ההגנה היון יונג צ'ול חוסל לאחר שהואשם בבגידה. יונג צ'ול, שעמד בראש צבא קוריאה הצפונית, ככל הנראה נרדם במהלך אירוע רשמי בו השתתף מנהיג המדינה קים ג'ונג און. הוצאתו להורג התרחשה זמן קצר לאחר מכן באמצעות כיתת יורים, לעיני מאות צופים.

הוצאתו להורג של שר ההגנה הייתה חולייה נוספת בסדרה של טיהורים עליהם הורה קים ג'ונג און מאז ירש את אביו ב-2011 כמנהיג המדינה המסוגרת. סוכנות הביון הדרום קוריאנית דיווחה כי בחודש אפריל הורה המנהיג על הוצאתם להורג של 15 בכירים נוספים בממשל כעונש על כך שפקפקו במנהיגותו.