צפו: גורד שחקים נבנה ב-19 ימים

טכניקת בנייה חדשה אפשרה לחברה סינית להקים גורד שחקים בגובה 57 קומות בתוך פחות משלושה שבועות. חלקי המגדל נבנו מראש וחוברו יחדיו - כמו בפאזל. כעת מתכננת החברה להקים את המגדל השני בגובהו בעולם. כך זה נראה

בחודש ינואר האחרון התאספו מאות עובדי בנייה באתר בעיר צ'נגשה בדרום מרכז סין. פחות משלושה שבועות לאחר מכן, על אותו מקום ממש שעליו עמדו, התנוסס בגאווה גורד שחקים בגובה 57 קומות. בחברה הסינית שאחראית למבנה כבר קיבלו תיאבון ושוקדים כעת על בנייתו של מה שאמור להיות הבניין השני בגובהו בעולם, שיוקם בקרוב באותה עיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המגדל שזכה לשם "מיני סקיי סיטי" הוא תוצר של חברה מקומית המתמחה ב"בנייה מוקדמת". מדובר בטכניקה חדישה, במסגרתה נבנו בארבעת החודשים שקדמו לעבודות באתר, 2,700 חלקים - שחוברו זה לזה ב-19 ימי הבנייה, ממש כמו במשחק באבני לגו.

בהרצה מהירה של סרטון המתעד את הבנייה, נראה הקצב המואץ שבו עבדו הפועלים הסינים - במהלך אותה תקופה הצליחו להרכיב שלוש קומות בכל יום. כדי להבין עד כמה מהירה הייתה העבודה, ניתן לקחת לדוגמה את מגדל "הווקי טוקי" בלונדון המתנשא לגובה של 37 קומות "בלבד", שנבנה במשך לא פחות משלוש שנים.

גורד השחקים בסיום העבודות (CNN)

אמנם גורד השחקים הסיני מושקע פחות מבחינה ארכיטקטונית, אך הוא מהווה פריצת דרך נוספת בדרך לבנייה זריזה - דבר שהופך לנחוץ יותר ויותר בערים גדולות ברחבי העולם. "מאה אחוזים מהחומרים שאתם רואים כאן יוצרו קודם לכן במפעל", אומר בגאווה מנהל חברת BSB האחראית על הפרויקט השאפתני. הוא מסביר את היעילות יוצאת הדופן בתכנון הקפדני.