צפו: ליקוי חמה מגובה 41 אלף רגל

מאות נוסעים שעלו לטיסה שגרתית מארה"ב לגרמניה הופתעו כשגילו שהמטוס יעבור הכי קרוב שאפשר לליקוי החמה המרהיב שנראה בסוף השבוע. נוסעי "לופטהנזה" קיבלו משקפי מגן ודף הסבר, וראו את הליקוי במשך דקה אחת יותר מחבריהם על הקרקע. הצוות החליט להגביה את גובה המטוס ולשנות מעט את מסלול הטיסה לכבוד האירוע

ליקוי החמה שנראה היטב בצפון אירופה בסוף השבוע האחרון גרם לעשרות אלפי בני אדם להרים את עיניהם לעבר השמש, אבל כמה מאות נוסעים בטיסה משיקגו למינכן זכו לראות את המחזה המרהיב מהמקום הטוב ביותר. זאת, לאחר שהטייס בטיסה של חברת התעופה הגרמנית "לופטהנזה" החליט להסיט מעט את מסלול הטיסה.

כשהצוות שתכנן את הטיסה הבין שהמטוס יעבור במסלול שממנו נראה ליקוי החמה היטב, הטייסים החליטו להגביה מעט את גובה המטוס מ-10 קילומטרים ל-12.6 קילומטרים ולהסיט את מסלול הטיסה מעט דרומה כדי שהנוסעים יוכלו לראות את הליקוי בצורה הטובה ביותר.

הליקוי כפי שנראה מתא הטייס (לופטהנזה)

עם העלייה למטוס, הנוסעים קיבלו דף הסבר קצר על מה שיתרחש בטיסה ומשקפי מגן מיוחדים שיאפשרו להם לצפות בשמש מבלי לפגוע בעיניים. הם זכו לראות את הליקוי במלואו במשך ארבע דקות - דקה אחת יותר מחבריהם על הקרקע.

בהנהלת החברה התגאו כי טיסה 435 טסה במסלול הקרוב ביותר לליקוי החמה. "ניצלנו את ההזדמנות הייחודית הזאת כדי לאפשר ללקוחות שלנו לצפות בתופעת הטבע. תיקנו מעט את המסלול ותדרכנו את הצוות כדי שיסביר לנוסעים על מה שהם עומדים לראות", אמר הקברניט מרטין הואל.