חרדים שילמו למקסיקנים שיפגינו במצעד הגאווה

ארגון אורתודוקסי מברוקלין שילם לפועלים ממרכז אמריקה כדי שיפגינו נגד הצועדים, וזאת לאחר שרבנים קבעו שבני ישיבה עלולים להיחשף למראות בלתי הולמים. הפועלים, לבושים בציצית ואוחזים בשלטים, העלו את חמתם של חלק מהצועדים שהגיבו בהשלכת בקבוקי מים ובנשיקות

מפגינים בשכר במצעד הגאווה (The New York Times)

מצעדי הגאווה שמתקיימים ברחבי העולם ידועים בין היתר בשל התלבושות הצבעוניות של חלק מהצועדים, אבל אחת מהתלבושות המסקרנות ביותר במצעד הגאווה שהתקיים בסוף השבוע בניו יורק היה שייך דווקא למפגינים נגד המצעד: מאחורי מחסום משטרתי בעיר עמדה קבוצה של פועלים מקסיקנים כשהם לבושים בציצית ואוחזים בשלטים בגנות הצועדים עם לוגו של ארגון יהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיקה קצרה העלתה כי מדובר במפגינים בשכר שקיבלו מ"וועדת הפעולה הפוליטית-יהודית" תשלום עבור מחאתם. לדברי השי פריד, חבר בוועדת הפעולה - קבוצה אורתודוקסית שבסיסה בברוקלין - הפועלים נקראו למלא את מקומם של בני ישיבה יהודים שבדרך כלל נקראים להפגין מטעמם.

"הרבנים אמרו לנו שבני הישיבה לא יכולים להגיע להפגנה בגלל הדברים שהם עלולים לראות במצעד", הסביר פריד. צועדים רבים שחלפו על פני המפגינים המקסיקנים לא נותרו שווי נפש. חלקם התנשקו מולם בהתרסה וחלקם אף השליכו לעברם בקבוקי מים פתוחים.