הבריחה הגדולה מבית הסוהר בניו יורק: גם האסיר השני אותר

שני הרוצחים המסוכנים הדהימו את העולם כשהצליחו לברוח מאחד מבתי הסוהר המאובטחים ביותר בעולם דרך תעלה שחפרו. אלא, שכעבור 3 שבועות של חופש - הסיפור נגמר אחרי ששלשום אותר אחד מהם וחוסל, הערב איתרה המשטרה את שותפו לתא - ירתה לעברו, ועצרה אותו

אחד חוסל, השני נתפס ונעצר (רויטרס)

הבריחה הגדולה של הרוצחים מהכלא הסתיימה בתפיסת שניהם: 48 שעות לאחר שאחד הרוצחים המסוכנים שנמלטו מבית הסוהר בניו יורק אותר וחוסל - שותפו לתא נתפס אף הוא, קרוב מאוד לגבול הקנדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיוויד סווט, שהסתובב חופשי קרוב לשלושה שבועות כשהוא חמוש ומסוכן, נורה בידי השוטרים שדלקו אחריו ואיתרו את מקום הימצאו, דרומית לגבול ארה"ב וקנדה. הוא נורה ונפצע, ונלקח למעצר.

גורלו של שותפו, שנתפס ראשון, היה מר אפילו יותר: ריצ'ארד מאט בן ה-49, חוסל שלשום ביריות בעיר מאלון שבמדינת ניו יורק לאחר שאותר באמצעות הליך של זיהוי דנ"א. בדומה לחברו, הוא הספיק להתרחק כ-60 קילומטרים בערך מבית הסוהר "קלינטון", עד שנהרג.

רגע התפיסה של האסיר (CNN)

חפרו תעלה באמצעות מקדח חשמלי - ונמלטו מבית הסוהר המאובטח

בכך מגיעה לסיומה הפרשה שטלטלה את ארצות הברית, במהלכה נמלטו שני הרוצחים המסוכנים מבית הכלא - מבלי שאף אחד מהסוהרים הבחין בכך. הבריחה המתוחכמת התגלתה בזמן ספירת הבוקר שערכו הסוהרים לאסירים, במהלכה נדהמו לגלות כי השניים אינם נמצאים בתאיהם.

כמו בסצינה הלקוחה מסרט הוליוודי, השניים השאירו במיטתם בגדים וכיסו אותם בסדינים על מנת שהסוהרים יחשבו כי הם עדיין ישנים. על פי משטרת ניו יורק, בתאיהם הצמודים של השניים התגלה פתח של מנהרה שאותה חפרו, ובאמצעותה הצליחו לזחול אל התעלות הפנימיות של המבנה.השניים השתמשו בכלי קידוח חשמלי, שבשלב זה לא ברור כיצד הגיע אליהם, על מנת לפרוץ קירות נוספים בכלא ולהגיע אל מעמקי המבנה. הם חדרו לצינור קיטור - זחלו בו לאורך מטרים רבים עד שיצאו מפתח ביוב, היישר אל החופש. מושל ניו יורק אנדרו קואמו, הגדיר את השניים מסוכנים לציבור. בעיר מציינים כי מדובר בבריחה הראשונה מהמתקן המאובטח ב-150 שנותיו.

1,300 שוטרים בסיוע כלבי גישוש ומסוקים פתחו בסריקות אחר האסירים הנמלטים בשבועות האחרונים, והתושבים בשכונות הסמוכות למתקן הכליאה נסגרו בבתיהם מחשש שייתקלו בהם. מאט בן ה-48 ריצה עונש של 25 שנות מאסר בגין שלושה מעשי רצח, חטיפה ושוד. שותפו ריצה עונש מאסר עולם ללא אפשרות חנינה בגין רצח של סגן שריף.