הודו: מאות הורים העבירו "שליפים" במבחן

מאות הורים ובני משפחה של תלמידים בבית ספר בהודו תועדו כשהם מטפסים על קירות המבנה על מנת להעביר פתקי העתקה לילדיהם. יותר מ-300 בני אדם נעצרו ו-700 תלמידים סולקו בעקבות המקרה, שהעלה מחדש תהיות לגבי מערכת החינוך המקומית. כך סיכנו בני המשפחות את חייהם - בשביל ציון עובר

הודו מציגה - מבצע העתקה המוני: כל הורה שואף שילדיו יעברו בהצלחה את המבחנים בבית הספר, על אחת כמה וכמה כשמדובר בבחינת הבגרות המלחיצה, אבל תמונות חריגות שמגיעות מהודו מוכיחות כי יש לא מעט הורים שמוכנים לסייע לתלמידים הצעירים גם לרמות - אפילו במחיר של סכנת חיים של ממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר משלוש מאות בני אדם - הורים, אחים וקרובי משפחה נוספים של תלמידים בבית ספר במחוז ביהאר נעצרו, לאחר שנתפסו כשהם מטפסים על קירות המבנה החינוכי במהלך מבחן, זאת על מנת להעביר להם "שליפים", פתקים ועליהם תשובות לשאלות המופיעות במבחן.

בסדרת סרטונים שפורסמו בכלי התקשורת המקומיים, נראים הסייענים כשהם מטיסים תחילה מטוסי נייר לתוך הכיתות. בהמשך עשרות מהם מטפסים על אדן החלון, עולים מקומה לקומה ומעבירים את התשובות לקרוביהם. חלקם אף תיעדו את הנעשה בתוך הכיתות, שם ניסו התלמידים להסתיר את קבלת המידע.

התמונות יוצאות הדופן הללו עוררו סערה של ממש במדינה והעלו לא מעט שאלות לגבי מצבה של מערכת החינוך המקומית. שר החינוך במחוז ניסה להדוף את הביקורת כשנשאל על התופעה. "האם עלינו לירות בהם?", תהה הבכיר. גם המשטרה ספגה ביקורת, עם טענות כי הפנתה את ראשה לתופעה.

בנוסף למעצרים הרבים, החליטו במחוז לסלק מבית הספר יותר מ-700 תלמידים שלקחו חלק מבצע ההעתקה הסבוך והמסוכן. הבחינות נעצרו עד לבדיקה מחדש של דרכי ההתמודדות עם התופעה המטרידה. "הורים שעוזרים לילדיהם להעתיק רק פוגעים בהם בטווח הארוך", התריעו אנשי החינוך במחוז. "אנו מקווים שהמקרה הזה יהיה האחרון".