יוון: הבנקים והבורסה סגורים מחר

המשבר הכלכלי מחריף והמדינה על סף קריסה: הכישלון בשיחות עם הנושים הבינלאומיים אמש בבריסל הוביל את אזרחי יוון להסתער על הכספומטים להוציא ביום אחד יותר מ-600 מיליון אירו. בדיון חירום שכינסה הממשלה הערב הוחלט כי מחר תושבת המערכת הפיננסית

לקראת קריסה כלכלית? לאחר שבימים האחרונים אזרחי יוון הסתערו על הבנקים ומשכו כמויות אדירות של מזומנים, התכנסה הערב (ראשון) הממשלה היוונית לדיון חירום בהמשך הצעדים הכלכליים עד לביצוע משאל העם על תכנית הסיוע של גוש האירו. בין היתר, הוחלט להשבית מחר את המערכת הפיננסית, כשהבנקים והבורסה יהיו סגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המזומנים ביותר משליש ממכשירי הכספומט ברחבי המדינה אזלו אתמול ותורים ארוכים של אנשים נראו מחוץ לבנקים. לפי ההערכות, הציבור היווני משך אתמול יותר מ-600 מיליון אירו - הגבול העליון של משיכת מזומנים ביום אחד.

לאחר שגם בפגישה הגורלית אתמול יוון ונושיה לא הצליחו להגיע לפשרה, נראה כי הדרך של יוון מחוץ לגוש האירו נסללה באופן כמעט ודאי. אחרי כישלון השיחות בבריסל הממשלה היוונית למעשה "שברה את הכלים" והחליטה שלא לקבל החלטה.

ברחבי אירופה לא חוסכים בביקורת על ההתנהגות היוונית ובגרמניה אף מכנים אותם "הרפתקנים" ומשווים אותם למהמרים בקזינו.

בבורסות ברחבי היבשת יש הרבה דריכות לקראת פתיחת המסחר המחר, כשרבים חוששים מנפילות חדות במניות בעקבות אי הוודאות לגבי מה שקורה שם.