תיעוד: הרקטה התפוצצה לאחר השיגור

האסטרונאוטים שבתחנת החלל הבינלאומית יכולים להתחיל לדאוג: שיגור נוסף של מטען מזון וציוד שיועד עבורם שוב הסתיים בכישלון עם פיצוץ הרקטה שנשאה אותו. בחברת SpaceX מבהירים כי עדיין לא ברור מה גרם לכשל, אך הבירורים בנושא מתנהלים במרצ לנוכח אספקת המזון ההולכת ומידלדלת בתחנת החלל

שיגור מטען אספקה של חברת SpaceX שיועד לתחנת החלל הבינלאומית נכשל היום (ראשון), לאחר שהרקטה שנשאה את המשלוח התפוצצה באוויר - זמן קצר לאחר ששוגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכשל הלא ברור אירע 2 דקות ו-19 שניות בדיוק לאחר מתן האות לשיגורה. מחברת SpaceX נמסר כי לפי שעה עדיין לא ברור מה הסיבות שהובילו לפיצוץ הרקטה וכי האירוע עדיין בבדיקה, בשיתוף סוכנות החלל האמריקנית נאס"א.

קפסולת המטען של הרקטה כללה 4 טונות של מזון, חומרי דלק ושורה של ניסויים מדעיים שהיו מתוכננים להתבצע בתחנת החלל ונתוניהם להישלח חזרה אל כדור הארץ, בתום שהייה של חודש מחוץ לאטמוספרה.

האספקה בתחנת החלל תספיק עד לסוף יולי

זהו ניסיון שיגור המטען השלישי שנכשל בעשרת החודשים האחרונים. משלוח אחר ששוגר לפני כשנה הסתיים בתוצאה דומה, וניסיון נוסף שבוצע בחודש אפריל האחרון נחתם גם הוא בכישלון לאחר שהרקטה שנשאה אותו יצאה משליטה והתרסקה.

תחנת החלל מאוישת כרגע בידי שני קוסמונאוטים רוסים ואסטרונאוט אמריקני, שחוקר בשנה האחרונה את השפעת סביבת החלל על גוף האדם. מנאס"א נמסר כי האספקה המצויה בתחנה תוכל לשמש את יושביה עד לסוף חודש יולי.

עם זאת, על פי ההיערכויות המוקדמות לא תוכנן להתבצע שיגור נוסף של אספקה עד לחודש ספטמבר הקרוב. עניין שככל הנראה יעלה בקרוב לדיון מחודש.